Łomża pomaga bezdomnym kotom

i

Autor: pixabay.com

Bezdomne koty z Łomży mają "Perspektywę" na przetrwanie zimy

2022-11-23 14:04

Spółdzielnia mieszkaniowa Perspektywa w Łomży już od kilku lat pomaga bezdomnym kotom przetrwać zimę. W różnych punktach miasta znajdziemy charakterystyczne kocie budki, gdzie bezdomniaki mogą się ogrzać, wyspać i najeść. Kocimi lokatorami opiekują się zaangażowani mieszkańcy, którzy zgłosili potrzebę powstania domków.

Zima za pasem - temperatura spada poniżej zera, a to bardzo trudny czas dla bezdomnych kotów. Spółdzielnia mieszkaniowa Perspektywa w Łomży już od kilku lat pomaga futrzakom przetrwać zimę fundując ocieplane kocie budki. Domki można znaleźć w ośmiu lokalizacjach, między innymi przy ul. Kasztelańskiej, Rycerskiej oraz w okolicy por. Łagody. Budkami i zamieszkującymi w nich kotami opiekują się zaangażowani mieszkańcy, którzy systematycznie karmią mruczki i wynoszą nieczystości.

 W naszej spółdzielni jest kilka pań, które chętnie opiekują się kotami i wszystkie dobrze się znają- mówi Leszek Konopka, prezes spółdzielni Perspektywa w Łomży- jeśli będzie taka możliwość, z pewnością powstaną kolejne kocie domki.

Niedawno w zasobach Perspektywy stanęła nowa budka, a znajdziecie ją na osiedlu Sybiraków. W sumie na wszystkich osiedlach administrowanych przez spółdzielnię jest osiem kocich lokali. Jeśli chcecie zaopiekować się swoim kocim domkiem, wybierzcie odpowiednią lokalizację i skontaktujcie się z Perspektywą.

Wielkie inwestycje dla bezdomnych zwierzaków. Rozbudują Palucha, zbudują „Krainę Kotów”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE