Łomża pomaga bezdomnym kotom

i

Autor: pixabay.com

Bezdomne koty z Łomży mają "Perspektywę" na przetrwanie zimy

2022-11-23 14:04

Spółdzielnia mieszkaniowa Perspektywa w Łomży już od kilku lat pomaga bezdomnym kotom przetrwać zimę. W różnych punktach miasta znajdziemy charakterystyczne kocie budki, gdzie bezdomniaki mogą się ogrzać, wyspać i najeść. Kocimi lokatorami opiekują się zaangażowani mieszkańcy, którzy zgłosili potrzebę powstania domków.

Zima za pasem - temperatura spada poniżej zera, a to bardzo trudny czas dla bezdomnych kotów. Spółdzielnia mieszkaniowa Perspektywa w Łomży już od kilku lat pomaga futrzakom przetrwać zimę fundując ocieplane kocie budki. Domki można znaleźć w ośmiu lokalizacjach, między innymi przy ul. Kasztelańskiej, Rycerskiej oraz w okolicy por. Łagody. Budkami i zamieszkującymi w nich kotami opiekują się zaangażowani mieszkańcy, którzy systematycznie karmią mruczki i wynoszą nieczystości.

 W naszej spółdzielni jest kilka pań, które chętnie opiekują się kotami i wszystkie dobrze się znają- mówi Leszek Konopka, prezes spółdzielni Perspektywa w Łomży- jeśli będzie taka możliwość, z pewnością powstaną kolejne kocie domki.

Niedawno w zasobach Perspektywy stanęła nowa budka, a znajdziecie ją na osiedlu Sybiraków. W sumie na wszystkich osiedlach administrowanych przez spółdzielnię jest osiem kocich lokali. Jeśli chcecie zaopiekować się swoim kocim domkiem, wybierzcie odpowiednią lokalizację i skontaktujcie się z Perspektywą.

Wielkie inwestycje dla bezdomnych zwierzaków. Rozbudują Palucha, zbudują „Krainę Kotów”