Będzie remont trasy Stawiski - Jurzec Włościański - Kossaki - Jedwabne w powiecie łomżyńskim. ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

INWESTYCJE

Będzie remont trasy Stawiski - Jurzec Włościański - Kossaki - Jedwabne w powiecie łomżyńskim. ZDJĘCIA

2024-02-07 13:03

Kawałek drogi powiatowej Stawiski - Jurzec Włościański - Kossaki - Jedwabne przejdzie gruntowny remont. Chodzi o ponad czterokilometrowy odcinek drogi w powiecie łomżyńskim. W tej chwili prowadzone są ustalenia, jak dokładnie ma zostać zrealizowana ta inwestycja. Szczegóły poniżej.

Remont drogi w powiecie łomżyńskim

Ponad czterokilometrowy odcinek drogi powiatowej Stawiski - Jurzec Włościański - Kossaki - Jedwabne doczeka się modernizacji. To ostatni niewyremontowany odcinek trasy Kolno - Stawiski -Jedwabne - Wizna.

Związek Powiatowo-Gminny "Łomżyńskie Forum Samorządowe" dostał dofinansowanie w wysokości 7,6 mln złotych z Polskiego Ładu - Funduszu Inwestycji Strategicznych na tę inwestycję.

Dziś (7.02) podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkiem a Powiatem Łomżyńskim i Gminą Jedwabne. Chodzi o przekazanie, uzyskanego przez związek, dofinansowania Powiatowi Łomżyńskiemu, który w porozumieniu z Gminą Jedwabne zleci wykonanie zadania Zarządowi Dróg Powiatowych.

To dość skomplikowana materia, ale pokazująca, że wykorzystujemy wszelkie możliwe środki, wszelkie możliwe mechanizmy, żeby pozyskiwać kolejne dofinansowania i realizować kolejne inwestycje w powiecie - powiedział nam Lech Szabłowski, starosta łomżyński.

Jesteśmy teraz na etapie warunkowania i kosztorysowania całej tej inwestycji, ponieważ chcielibyśmy wykonać ten odcinek w całości, a jest to dość spory odcinek, bo ponad czterokilometrowy i zastanawiamy się, jak ją wykonać i w jakiej technologii, żeby wykorzystać tę dotację i jednocześnie nie generować nadmiernych kosztów po stronie powiatu i Gminy Jedwabne, które będą pokrywały wkład własny - powiedziała Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyńska i prezeska Związku ŁFS.

Do lipca tego roku ma zostać ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji.

Ważna inwestycja dla mieszkańców Gminy Jedwabne

Na gruntowny remont tej trasy z niecierpliwością czekają mieszkańcy Gminy Jedwabne. Od lat 80. nie było tam żadnego konkretnego remontu i droga znajduje się "w opłakanym stanie".

Mieszkańcy tej gminy doczekają się nie tylko komfortowej i bezpiecznej drogi, ale na remoncie skorzystają też mieszkańcy Kolna i całego regionu, ponieważ skróci się dojazd do Via Baltici. 

Oczekiwania są bardzo duże, i mieszkańców Jedwabnego, i mieszkańców wsi Orlikowo czy Olszewo-Góra - oni na co dzień korzystają z tej drogi i też mieszkańców Kolna, którzy korzystają z tego skrótu. Cieszymy się, że w końcu uda się wyremontować tę trasę, ona znajduje się teraz w opłakanym stanie. Liczymy, że na jesieni ruszy ta inwestycja - powiedział nam Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!