Będą pieniądze na wymianę pieca w Łomży. Jak postarać się o dofinansowanie?

i

Autor: pixabay.com/Będą pieniądze na wymianę pieca w Łomży. Jak postarać się o dofinansowanie?

WYMIANA PIECA

Będą pieniądze na wymianę pieca w Łomży. Jak postarać się o dofinansowanie?

2024-03-08 14:51

Niebawem w Łomży można będzie postarać się o dofinansowanie na wymianę starego pieca. To w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W tym roku nasze miasto planuje wymianę około 20 źródeł ciepła. Szczegóły poniżej.

Wymiana starych pieców w Łomży

W tym roku nasze miasto planuje przeznaczyć 200 tysięcy złotych na wymianę pieców opalanych węglem. Przewiduje się, że za te pieniądze wymienionych zostanie około 20 źródeł ciepła na terenie Łomży.

Program Ograniczania Niskiej Emisji ma na celu ograniczenie emisji pyłów i szkodliwych gazów z palenisk domowych. Program jest formą dofinansowania do wymiany pieca.

Kto może otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca?

Kasę z PONE można dostać na wymianę pieca opalanego węglem w zabudowie jednorodzinnej na piece gazowe czy biopaliwo. Można też podłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Z programu skorzystać mogą przede wszystkim osoby, których nie stać na sfinansowanie takiej wymiany.

Proponowane kryteria kwalifikowania wniosków do dofinasowania oraz wysokość kwot dofinansowania uwzględniają możliwości finansowania inwestycji przez beneficjentów o niskich dochodach. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację w wysokości nawet 100% kosztów kwalifikowanych - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Składanie wniosków

Wnioski można będzie składać od poniedziałku, 18 marca, do końca kwietnia tego roku. Będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim w Łomży w Biurze Podawczym (przy wejściu). 

Informacji w sprawie Programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792 oraz 86 2156793, m.muczynska@um.lomza.pl oraz k.odachowski@um.lomza.pl - dodaje Łukasz Czech.

Sonda
Boisz się negatywnego wpływu smogu na zdrowie?

Źródło: UM w Łomży

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!