Droga

i

Autor: pixabay.com

"Anonimowe" ulice mają już swoje nazwy - znamy wyniki łomżyńskiej sondy

2021-04-13 23:43

W Łomży będziemy mieć Sympatyczną i Krokusową - tak zdecydowali mieszkańcy. A chodzi o dwie ulice położone w rejonie ul. Polnej, Wesołej i Łukasińskiego w Łomży. Przez prawie dwa tygodnie mieszkańcy Łomży mogli głosować na wybrane propozycje nazw ulic w sondzie internetowo- papierowej zorganizowanej przez łomżyński Ratusz.

Po raz kolejny mieszkańcy Łomży mogli podjąć decyzję, która znacząco wpłynie na ich miasto. Tym razem Urząd Miejski poprosił Łomżyniaków o wzięcie udziału w internetowo- papierowej ankiecie dotyczącej wyboru nazw ulic. Głosowanie trwało niemal dwa tygodnie.

Po zsumowaniu wyników głosowania dla ulicy stanowiącej działkę nr 24009 została wybrana nazwa „ul. Sympatyczna”, która otrzymała 50 głosów („ul. Bajkowa” - 47 głosy, „ul. Baśniowa” - 37 głosy). Natomiast dla ulicy stanowiącej działkę nr 24012 wybrano nazwę „ul. Krokusowa” z liczbą 60 głosów („ul. Trawiasta” – 40 głosy, „ul. Zbożowa” – 34 głosy)- przekazuje łomżyński Ratusz.

Ze względu na pandemię papierowa forma oddawania głosów nie cieszyła się popularnością dlatego władze Łomży zdecydowały o czasowym zawieszeniu tej formy przeprowadzania ankiet w najbliższym czasie.

Zdejmują asfalt by posadzić drzewa

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!