Była PWSIiP, jest Akademia Nauk Stosowanych, a będzie... Łomżyńska uczelnia znowu zmieni nazwę!

i

Autor: fot. ANSŁ

wydarzenia

Akademia zaprasza na Dzień Otwarty! Mamy HARMONOGRAM

2024-03-13 8:08

Pod koniec marca na Akademickiej będzie się działo! 27 marca każdy z was może czuć się zaproszony na Dzień Otwarty. To, co mają najlepszego zaprezentują tego dnia wszystkie uczelniane wydziały, a to nie lada gratka dla poszukujących dalszej edukacyjnej ścieżki.

27 marca na Akademickiej będzie gorąco! Tego dnia uczelnia zaprasza wszystkich w swoje progi na Dzień Otwartych Drzwi. To idealna okazja do zapoznania się z tym, co uczelnia ma do zaoferowania swoim studentom i szansa na poczucie akademickiego klimatu. Dni Otwarte dedykowane są zwłaszcza tegorocznym maturzystom, którzy później staną przed wyborem dalszej edukacyjnej ścieżki, a, jak przekonuje Akademia Łomżyńska, wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby zdobyć wykształcenie.

Na wszystkich przybyłych czekają przyjazna atmosfera oraz akademickie wykłady, warsztaty, ćwiczenia, prelekcje, miłe przerywniki - chociażby degustacja lodów i innych wyrobów przygotowanych w  Hali Technologicznej- czytamy na stronie Akademii.

Dzień Otwarty na Akademickiej. HARMONOGRAM

Administracja punktualnie o godzinie 10:00 zaprosi was na symulację rozprawy sądowej "Kradzież z włamaniem".

Automatyka i Robotyka pokaże wam termowizje, zarówno w teorii jak i w praktycznych zastosowaniach - żeby to zobaczyć musicie zajrzeć do uczelni o godzinie 10:00.

Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności umożliwi odwiedzającym zajrzenie wgłąb komórek- czyli obserwacje mikroskopowe tkanek roślinnych i zwierzęcych. Start-  godzina 10:00.

Dietetyka ma kilka propozycji:

  • Wykład pt. „ Dieta dla mózgu”
  • Wykład pt. „ Czy energetyki równa się energia?”
  • Analiza składu ciała i poradnictwo dietetyczne

Sporo planów na ten dzień ma na odwiedzających kierunek filologia angielska. Możecie, między innymi, wziąć udział w warsztatach tłumaczeniowych, albo wysłuchać kilku słów o amerykańskim kinie grozy. Wszystko będzie działo się w nowym budynku, między 9, a 12:45.

Fizjoterapia zaproponuje warsztaty, a także terapię manualną, masaż i wiele innych. Start o godzinie 10:00 przy Akademickiej 14.

Informatyka pokaże narzędzia IT, a kosmetologia to, co ma najlepszego, czyli zabiegi. Będziecie mogli zadbać o wygląd i samopoczucie, np podczas zabiegu parafinowego dłoni, makijażu korekcyjnego, albo sprawdzić kondycję waszej skóry. Studenci informatyki zaproszą was w swoje progi o godzinie 12:00, a przyszłe ekspertki w dziedzinie kosmetologii o 10:00. 

Studentki pielęgniarstwa przygotowują pokaz zachęcający do podjęcia kierunku- tu można poczuć adrenalinę (start o 10:00), a kierunek pedagogika zachęca do wzięcia udziału, między innymi,  w praktycznych zajęciach z emisji głosu (start- 10:00).

Łasuchów nie może zabraknąć wśród studentów kierunku technologia żywności i żywienie człowieka! Tu zobaczycie jak robi się lody, a także, co najważniejsze, będziecie mogli tego wyrobu skosztować. Na dokładkę Akademia poczęstuje was chrupkami kukurydzianymi własnej produkcji. Start o godzinie 10:00.

Chcecie poczuć się jak rekin biznesu? To umożliwi wam kierunek zarządzanie podczas warsztatów z negocjacji biznesowych, które ruszą w murach uczelni o godzinie 12:00.

To tylko część propozycji- w zanadrzu mają coś również studenci pracy socjalnej, prawa, wychowania fizycznego i mechatroniki. Cały, obszerny harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Na interesujące was wydarzenia trzeba się wcześniej zarejestrować. Wystarczy wysłać drogą online formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie Akademii Łomżyńskiej.