8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który zabił swoje psy pod Łomżą

i

Autor: pixabay.com

SĄD

8 miesięcy więzienia w zawieszeniu! Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który zabił swoje psy pod Łomżą

2023-09-14 10:22

Na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 2-letni zakaz posiadania wszelkich zwierząt skazał łomżyński sąd rejonowy 26-latka z Gminy Zbójna. Mężczyzna został oskarżony o zabicie swoich dwóch psów ze szczególnym okrucieństwem. Wyrok nie jest prawomocny.

Wyrok w sprawie 26-latka z Gminy Zbójna

Zapadł wyrok w sprawie 26-latka, który pod Łomżą zabił dwa swoje psy. Sąd Rejonowy w Łomży skazał mężczyznę na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i dwuletni zakaz posiadania wszelkich zwierząt.

26-latek ma też zapłacić 5 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami "Arka". To na cel związany z ochroną zwierząt.

Zabił psy, a później zadzwonił na policję

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w lutym tego roku na terenie Gminy Zbójna. Według ustaleń prokuratury właściciel psów zabił je, a potem martwe zakopał w lesie.

Po wszystkim sam wezwał służby i pokazał, gdzie zakopał zwierzęta. Badanie alkomatem przy zatrzymaniu wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Prokuratura Rejonowa w Łomży postawiła mężczyźnie zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. W zarzucie mowa była o użyciu drewnianego kija i poważnych obrażeniach czaszki obu zwierząt, co skutkowało ich śmiercią.

Sam 26-latek mówił wcześniej policji, że psy również dusił. W śledztwie mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Twierdził, że zwierzęta denerwowały go głośnym szczekaniem.

Nieprawomocny wyrok

Prokuratura Rejonowa w Łomży przekazuje, że złożony został wniosek o uzasadnienie wyroku na piśmie, a taki wniosek otwiera drogę do złożenia apelacji.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Źródło: PAP

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl