Plaża Miejska w Łomży

i

Autor: mszzz

72 dni wypoczynku nad Narwią w Łomży. Wiemy, kiedy rusza kąpielisko i ile będzie kosztować

2021-03-23 12:02

Nie 31 a 72 dni będzie w tym roku działać plaża miejska w Łomży. Łomżyńskie WOPR zorganizuje latem kąpielisko, które może działać przez cały sezon. Od kiedy będzie można bezpiecznie wypoczywać nad Narwią? Ile to będzie kosztować? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Mieszkańcy Łomży i okolic, a także turyści, którzy być może będą latem odwiedzać nasze miasto, będą mogli wypoczywać nad Narwią przez cały sezon. W tym roku plaża miejska ruszy 19 czerwca i będzie działać do końca wakacji, czyli do 29 sierpnia.

Kąpielisko, a nie miejsce okazjonalne

Uruchomienie w tym roku kąpieliska, a nie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, daje inne możliwości, między innymi, dłuższy wypoczynek. W ubiegłym roku plaża miejska działała tylko przez miesiąc, a w tym roku miłośnicy wypoczynku nad wodą będą mieli równe 72 dni sezonu plażowego.

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17

Łomżyńskie WOPR zadba o bezpieczeństwo

Podobnie jak przed rokiem organizacją plaży miejskiej przy moście "Hubala" w Łomży zajmie się Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży. Od poniedziałku do czwartku o bezpieczny wypoczynek będzie dbać 3 ratowników na plaży oraz jeden patrol wodny, natomiast od piątku do niedzieli będzie ich więcej (4 na plaży plus 2 ratowników na łódce).

Nie ukrywam, że trochę zabiegaliśmy o to i w końcu się udało, i to ze sporym wyprzedzeniem. Bardzo pomogli nam urzędnicy miejscy. W tej chwili staramy się jeszcze o dodatkowe pieniądze na dodatkowy patrol wodny, który zwiększy bezpieczeństwo w tym miejscu - powiedział nam Tomasz Malinowski, prezes łomżyńskiego WOPR-u.

Na razie nie wiadomo jeszcze jakie zasady będą panować latem na plaży miejskiej w Łomży. Wytyczne w związku z pandemią poznamy bliżej terminu uruchomienia kąpieliska. Dodajmy, że na organizację miejskiego kąpieliska w tym roku pójdzie blisko 200 tysięcy złotych.

Wesprzyj ratowników

Warto dodać, że ratownicy z łomżyńskiego WOPR-u prowadzą zbiórkę pieniędzy na wymianę przstarzałego sprzętu. Nowy pozwoliłby na zwiększenie bezpieczeństwa i możliwość szybszego dotarcia do osób wymagających pomocy.

"Łomżyńskich woprowców" możesz wesprzeć TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl