Plaża Miejska w Łomży

i

Autor: mszzz

Wakacje

Weekend w Łomży. Mnóstwo atrakcji na pierwsze dni wakacji

2023-06-23 10:27

Po wielu miesiącach w szkolnej ławie uczniowie i młodzież z Łomży w końcu mogą odpocząć. Przed nimi dwa miesiące letniej laby. Łomża już na pierwszy weekend wakacji proponuje mieszkańcom sporo atrakcji dla każdego: i małego, i dużego. Plażing, leżing, kulturka, rozmaitości - oj, będzie się działo!

Wakacje w Łomży. Plażowanie i imprezy w plenerze

Jeśli w pierwszy weekend wakacyjnego odpoczynku zostajecie w Łomży - na pewno nie będziecie się nudzić! Już od dziś (23.06) oficjalnie możecie korzystać z uroków miejskiej plaży. Ciepły piasek, orzeźwiająca Narew i przystojni ratownicy to obiecujący miks na otwarcie letniego urlopowania. Z wypoczynku nad rzeką będziecie mogli korzystać do końca wakacji, codziennie między 11, a 19.

A jutro (24.06) warto pojawić się na miejskich bulwarach.

Tego dnia na łomżyńskich bulwarach stworzona zostanie strefa atrakcji dmuchanych i strefa animacji, w której przeprowadzone zostaną gry i zabawy oraz zajęcia z animatorami. Nie zabraknie sportowych wyzwań, będą bańki mydlane i malowanie buziek - przekazuje łomżyński MOSiR. Start o godzinie 12.

Przy łomżyńskiej "strzelnicy" zrobi się bardzo kolorowo i wesoło, a sprawcą tego całego zamieszania będzie Smok Edzio. O godzinie 15 na ośce Konstytucji ruszy  Dzień Baniek Mydlanych. Przyjazny, czerwony stworek zaprosi Was do swojej bajkowej krainy pełnej  baniek mydlanych, dmuchanych zamków i słodkości. Nie zabraknie niespodzianek ;)

A Nowogród będzie świętował jutro (24.06) Noc Świętojańską. Wydarzenie odbędzie się przy scenie nad Narwią w Nowogrodzie. Tu poczujecie magiczny klimat, pośród kwiatów paproci. Wisienką na torcie będzie występ Teatru Tańca z ogniem "Mantra" i puszczanie wianków na rzece. Początek o godzinie 18.

Wakacyjna niedziela. Jarmark, pchli targ i teatr pod chmurką

W niedzielę (25.06) Stary Rynek będzie tętnił życiem. Punktualnie o godzinie 9 ruszy tam Jarmark Rozmaitości. Oprócz wielu stoisk z rękodziełem artystycznym i regionalnymi pysznościami znajdziecie tam słodką niespodziankę. Łomża jest jednym z miast na letniej trasie ciężarówki Wawel. Więcej o tym przeczytacie tutaj:

Kolejną opcją na niedzielę jest buszowanie na wyprzedaży garażowej. Skoro świt, bo o siódmej, na Muszli Koncertowej ruszy Pchli Targ "u Marii". Tu znajdziecie dosłownie wszystko: od biżuterii, przez ubrania, aż po figurki, kubeczki i monety. Ciekawostek będziecie mogli szukać do godziny 14.

O godzinie 17 wakacyjne chillowanie przeniesie się na parking przed Akademią Łomżyńską, który zamieni się w plenerową scenę. Wskoczy na nią wesoły i pouczający duet: Karius i Baktus. Spektakl wystawi Teatr Lalki i Aktora, a widowisko będzie połączone z edukacyjnymi warsztatami dla najmłodszych.

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!