Karta mieszkańca Łomża

i

Autor: UM w Łomży

Warto rozliczać podatki w Łomży - czekają prezenty! Ratusz już przygotowuje niespodzianki

2021-03-15 23:19

Na osoby, które płacą podatki w Łomży czeka miła niespodzianka od miasta. W Urzędzie Miejskim w Łomży ruszają prace nad imiennymi kartami mieszkańca. Karta ma łączyć w sobie istniejące już ulgi takie jak łomżyńska karta seniora, Karta Dużej Rodziny, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską i całkiem nowe benefity nad którymi pracuje powołany przez prezydenta Łomży zespół.

To kolejna forma podziękowania mieszkańcom za płacenie podatków w  Łomży. Niedługo ruszy w Łomży tegoroczna loteria pitowa, a Kancelaria Prezydenta Łomży poinformowała o kolejnej niespodziance: Karcie Mieszkańca. Będą to imienne plastiki, wielkości mniej więcej dowodu osobistego, które będą lączyć w sobie bezpłatne przejazdy, zniżki na korzystanie z obiektów sportowych i kulturalnych w Łomży, a także Kartę Seniora oraz Dużej Rodziny. Zespół powołany przez Włodarza Łomży pracuje też nad kolejnymi ulgami i benefitami, które znajdą się na karcie, ale na rezultaty  musimy jeszcze trochę poczekać.

Głównym założeniem jest premiowanie osób, które są mieszkańcami naszego miasta i w nim odprowadzają podatki. System dodatkowych rabatów, ulg i świadczeń udzielonych przez Miasto oraz partnerów jest formą podziękowania dla tych, dzięki którym powstają w Łomży nowe obiekty sportowe, place zabaw czy organizowane są wydarzenia o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.  – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Karta Mieszkańca Łomży ma obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, a wnioski o jej wyrobienie będzie można składać już w drugiej połowie tego roku.

Wygrała samochód za rozliczenie PIT-u w Lublinie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE