Remont Pułaskiego

i

Autor: UM w Łomży

Uwaga, kierowcy! Szykują się utrudnienia w ruchu...

2021-07-21 14:42

... na szczęście potrwają tylko dwa dni. Łomżyński ratusz informuje, że 23 i 24 lipca drogowcy zamkną skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Łukasińskiego. Ma to związek z trwającymi już od jakiegoś czasu pracami na ulicy Kazimierza Pułaskiego. Ostatecznie remont ulicy ma zakończyć się w listopadzie.

Pod koniec tygodnia drogowcy, na dwa dni, zamkną skrzyżowanie Pułaskiego z Łukasińskiego. 23 i 24 lipca krzyżówka tych dróg będzie całkowicie nieprzejezdna. Prace na Pułaskiego ruszyły już w kwietniu, a efekty remontu mają znacząco poprawić jakość życia mieszkańców Łomży.  W planie uwzględniono nowe nawierzchnie jezdni, ścieżki rowerowe, chodniki i  zjazdy na posesje. 

Dotychczas w 80 proc. zrealizowano kanalizację deszczową i roboty elektryczne oraz krawężniki, obrzeża i oporniki. Prawie w całości usunięto kolizje związane z kanałem sanitarnym. Wykonano już także konstrukcje drogi, zjazdów, ścieżki rowerowej i chodników, bez warstw bitumicznych- czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Kierowcy będą mogli wypróbować nową nawierzchnię w listopadzie tego roku - wtedy prace na Pułaskiego mają się oficjalnie zakończyć. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, a jej całkowity koszt wynosi prawie 4 miliony złotych.

Najbardziej dziurawe ulice w Warszawie