Tak prezentuje się Filharmonia Kameralna w Łomży! Za nami inauguracyjny koncert

2021-06-21 15:53

Filharmonia Kameralna w Łomży została oficjalnie otwarta! Uroczystym koncertem łomżyńskich filharmoników rozpoczął się nowy rozdział w muzycznej historii Łomży. Po wielu latach prac miasto zyskało, nowoczesny i spełniający najwyższe audiowizualne wymagania, obiekt. Szczegóły poniżej.

Droga do otwarcia Filharmonii Kameralnej w Łomży była, można z całą pewnością to powiedzieć, długa i wyboista. Remont budynku rozpoczął się w 2013 roku, a przez te lata inwestycja napotykała na wiele trudności - m.in. konieczność przeprojektowywania i zmianę wykonawcy.

W końcu, po wielu latach prac, mieszkańcy Łomży, okolicznych miejscowości, ale i wszyscy melomani z kraju, mogą już korzystać z obiektu z prawdziwego zdarzenia. 20 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie łomżyńskiej filharmonii - udział w historycznym koncercie wzięli przedstawicie władz i mieszkańcy miasta. 

Adam Kownacki zdradził co powiedział mu Tyson Fury | Andrzej Kostyra

Całkowita metamorfoza obiektu

Obiekt przeszedł całkowitą metamorfozę, zarówno na poziomie wizualnym, jak i akustycznym. Z tego co powstało w latach 80. zostały jedynie ściany nośne i konstrukcja dachu. W budynku filharmonii zamontowano najnowocześniejszy sprzęt technologii scenicznej. W tej chwili w komfortowych warunkach w koncertach i widowiskach może uczestniczyć ponad 400 widzów.

Przebudowa wraz z wyposażeniem kosztowała prawie 22 miliony złotych i w około 25 procentach została współfinansowana ze środków finansowych MKDNiS. Filharmonia Kameralna jest instytucją kultury Miasta Łomża współprowadzoną przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!