Łomża. Przed nami Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka!

i

Autor: mszzz/Łomża. Przed nami Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka!

Łomża. Przed nami Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka!

2022-06-01 11:46

12 teatrów w konkursie i 10 wydarzeń towarzyszących - tak zapowiada się 35. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka w Łomży. W tym roku wszystko odbędzie się na zasadach znanych sprzed pandemii. Spektakle zostaną zrealizowane na żywo. Szczegóły w artykule.

Już za nieco ponad tydzień ruszy w Łomży, wyczekiwany przez wielu, festiwal "Walizka". Będzie to doskonała okazja, żeby przez kilka dni oddać się kulturze. Jak zwykle, do naszego miasta zjadą się nie tylko polskie teatry, ale i grupy z różnych zakątków świata. W tym roku Łomża będzie gościć ekipy z Kolumbii, Włoch, Ukrainy, Słowenii, Węgier i Niemiec.

Udział w konkursie weźmie 12 teatrów, natomiast dla wszystkich zainteresowanych przygotowano aż 10 wydarzeń towarzyszących - z czego 9 to pokazy "uliczne". Spektakle plenerowe odbędą się na ul. Długiej, Placu Katedralnym, przy Parku Wodnym, w Parku Jana Pawła II i na muszli koncertowej.

"Wróżka z kranu" Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Przedstawienia, które można będzie oglądać są dla wszystkich, i małych, i dużych. Spektakle mogą już oglądać dzieciaki 4+. Poniżej prezentujemy szczegółowy program tegorocznej "Walizki".

Łomża. Przed nami Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka!

i

Autor: fot. Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Jubileuszowa "Walizka" odbędzie się w dniach 9-12 czerwca. Wszystkie wydarzenia odbędą się w całości na żywo, bez pandemicznych ograniczeń, jak to miało miejsce jeszcze rok temu.

Tegoroczny festiwal będzie szczególny, mija bowiem 35 lat od pierwszych kameralnych spotkań "Teatru w Walizce", który w tym czasie wielokrotnie poddawany był transformacji programowej, reagował na nowe trendy we współczesnym teatrze, przemiany społeczne, historię zmieniającego się świata i urzeczywistniał marzenia artystów.

Atmosfera w Łomży w tych dniach będzie szczególna - refleksyjna i otwarta, pozbawiona złych, ale pewnie nie trudnych emocji. To będzie czas dla wszystkich, którzy kochają teatr, ale i tych, którzy nie mają wielu okazji, żeby często oglądać spektakle.

Dlatego warto już teraz wybrać interesujące wydarzenia i celebrować święto teatru w Łomży, które jest przecież kulturalną wizytówką nie tylko regionu, ale i całej Polski.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!