To bardzo ważna inicjatywa- dzięki temu możliwe będzie zapewnienie jeszcze lepszych warunków opieki poporodowej tym mamom, które z różnych przyczyn nie mogą karmić dziecka piersią. Porozumienie, które zostało zawarte między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, a Szpitalem Wojewódzkim im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łomży, podpisały również dwie inne wojewódzkie placówki: w Białymstoku i Suwałkach.
Bank Mleka Kobiecego działa od połowy styczna br. przy Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii USK. To pierwsza tego typu placówka w regionie. Pozwoli zapewnić najlepsze warunki opieki poporodowej dzieciom tych matek, które z różnych przyczyn nie mają własnego pokarmu. Bank mleka powstał dzięki funduszom z budżetu państwa, a w kosztach jej utworzenia partycypował również samorząd województwa przekazując na ten cel 100 tys. złotych- czytamy na stronie Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Niewykluczone, że działalność Banku Mleka Kobiecego w Podlaskiem będzie się rozszerzać. Marszałek woj. podlaskiego, Artur Kosicki, zapowiedział,że na jednej z najbliższych sesji sejmik zamierza rozważyć kolejne dofinansowanie tego projektu.