Ścięte drzewko

i

Autor: fot.pixabay.com

Zuchwała kradzież w Łomży! Ktoś wyciął świerk z Parku Jana Pawła II

2020-12-16 13:19

Kradziona choinka na święta? Czemu nie... Ktoś postanowił wyciąć drzewko z terenu miejskiego i zabrać je ze sobą. To pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży odkryli, że z terenu Parku Jana Pawła II zginął świerk. To nie wszystko, uszkodzona została także nowa iluminacja. Policja szuka sprawców!

Do tego niecodziennego odkrycia doszło kilka dni temu. Pień po świeżo wyciętym drzewie odkryli pracownicy MPGKiM-u w Łomży 10 grudnia. Przedsiębiorstwo przekazuje, że tego samego dnia anonimowy mieszkaniec poinformował telefonicznie MPGKiM, iż późnym wieczorem 9 grudnia widział oddalających się ludzi z wyciętym drzewem.

Łomżyńskie MPGKiM zgłosiło kradzież na policję, która analizuje monitoring i szuka sprawców tego zdarzenia. To nie koniec przykrych wydarzeń w tym miejscu. "Dostało się" też nowej świetlnej wiewiórce - ktoś zniszczył orzech, który trzymała. Pracownicy MPGKiM-u zajęli się naprawą ozdoby.

Dbajmy o nasze dobro wspólne. Jeżeli jesteśmy świadkiem dewastacji lub kradzieży, to interweniujmy powiadamiając odpowiednie służby – mówi Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Wszystkim, którzy chcieliby "zdobyć" świąteczną choinkę w legalny sposób przypominamy, że różne drzewka - świerki pospolite i srebrne, cięte albo doniczkowe, niskie czy wysokie znajdziecie w Nadleśnictwie Łomża! Drzewka będą sprzedawane do 23 grudnia.

Przy okazji przypominamy, że Łomża bierze udział w Plebiscycie "Świeć się z Energą" i może stać się Świetlną Stolicą Polski i zgarnąć nagrody dla potrzebujących. TU znajdziecie informacje na ten temat.

Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w naszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Łomży? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl