Zobacz, kto zamieszkał w żywej szopce przy łomżyńskim kościele [VIDEO i FOTO]

2020-12-28 15:12

Mieszkańcy miasta i okolic mogą odwiedzać żywą szopkę przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Już po raz 19. kilkadziesiąt różnych zwierząt zamieszkało w drewnianej stajence przy łomżyńskim kościele. Dlaczego powstała? Kogo tam znajdziemy? Sprawdź dalej!

Kaczki, kury, gęsi i inne

W żywej szopce rozgościło się kilkadziesiąt różnych zwierząt, to między innymi kury, kaczki, gęsi, indyki, bażanty, baran czy cielę. Zwierzęta należą do okolicznych rolników, którzy zdecydowali się je przekazać do tymczasowego świątecznego lokum. Zostaną tu do Święta Trzech Króli.

Żywa szopka jest już tradycją w Łomży. Powstała przy kościele Andrzeja Boboli już po raz dziewiętnasty. Drewniana stajenka ma być żywym obrazem Bożego Narodzenia, ma przypominać prawdę i prostotę - mówi Ks. Andrzej Popielski, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli.

Odwiedź żywą szopkę

Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale nawet dziś czy w kolejnych dniach może to być pomysł na spędzenie czasu z rodziną wyjątkowo. Żywa szopka szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym, którzy będą mogli zobaczyć najróżniejsze wiejskie zwierzęta z bliska. Szopkę można odwiedzać codziennie w godzinach od 8:00 do 19:00.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]
Zobacz żywą szopkę w Łomży

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl