zabawa na sankach

i

Autor: pixabay.com

Zarymuj o bezpieczeństwie i zgarnij nagrody! KMP w Łomży ogłosiła konkurs dla najmłodszych

2021-02-24 16:09

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży zapraszają do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem młodzi uczestnicy mają za zadanie napisać krótki wierszyk dotyczący bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Ostatnio w Łomży zima nam odpuszcza - mamy odwilż, a śnieg za naszymi oknami zamienia się w wodę. Niewykluczone jednak, że zimowa aura jeszcze do nas wróci, a podczas zimowych zabaw bezpieczeństwo jest szczególnie ważne- podkreślają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Funkcjonariusze wiedzą, że dzieci najlepiej edukować poprzez zabawę, dlatego ogłosili konkurs na "Rymowankę- zachęcankę".

W wielkim skrócie chodzi o stworzenie wierszyka edukacyjnego, w którym młodzi poeci podzielą się ze światem swoimi sposobami na bezpieczną zabawę w śniegu. Wasze prace mogą dotyczyć bezpiecznego zjeżdżania na sankach, zimowych sportów,czy rekreacyjnej jazdy na łyżwach. Podczas każdej z tych aktywności należy być ostrożnym: jeden nieprzemyślany ruch i kontuzja gotowa!

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z łomżyńskich szkół, a policjanci będą czekać na Wasze prace do 20 marca.

To nie jedyny konkurs, który ostatnio ogłosiła łomżyńska prewencja: wciąż trwają zgłoszenia do plastycznej rywalizacji. Wystarczy zrobić plakat - przestrogę przed niebezpiecznymi treściami bądź innymi zagrożeniami czyhającymi w sieci. W tym przypadku swoje prace mogą zgłaszać uczniowie klas 4-8, a termin mija już 26 lutego.

Kartę zgłoszenia i szczegółowy regulamin dotyczący obu policyjnych konkursów znajdziecie TUTAJ.

Uczniowie z Grajewa nakręcili film o bezpieczeństwie w Internecie - wygrali policyjny konkurs

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!