odblaski w Łomży

i

Autor: mżet

Zabłyśnij w Łomży - nad Narwią ruszyła nowa odsłona odblaskowej akcji

2021-03-09 22:52

Przed Komendą Miejską Policji w Łomży i jednostką Straży Miejskie stanęły charakterystyczne znaki, których ramy prawie w całości zostały pokryte różnokolorowymi opaskami odblaskowymi.... i nie bez powodu - każdy z mieszkańców będzie mógł wziąć sobie odblask i czuć się bezpiecznie na drogach. To pandemiczna odsłona corocznej akcji "Odblaski biorę w ciemno".

Łomżyńska policja każdego roku przypomina mieszkańcom o odblaskach, zwłaszcza porą jesienno- zimową. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, akcja "Odblaski biorę w ciemno" przybrała inną formę. Każdy z mieszkańców Łomży będzie mógł wybrać się pod budynek Komendy Miejskiej Policji w Łomży, albo siedzibę Straży Miejskiej i poczęstować się wybranym kolorem odblaskowej opaski. Do wyboru macie kilka: srebrne, zielone, różowe, a nawet czerwone. Jednak nie o względy estetyczne tu chodzi- nawet mały element odblaskowy może uchronić Was przed groźną kolizją.

Do akcji dołączył też Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, przekazując na akcję sześć tysięcy odblasków.

Dzisiaj, ze względu na pandemię, mamy ograniczoną liczbę sposobów przekazywania odblasków mieszkańcom Łomży, chociażby na eventach, które miały miejsce w latach poprzednich, stąd pomysł, aby "odblaskowa" akcja przybrała właśnie taką formę - mówił na symbolicznym briefingu prasowym Prezydent Łomży.

Łomżyńska policja podkreśla, że nawet maleńki element odblaskowy zwiększa naszą widoczność na drodze. Komendant, Krzysztof Woźniewski przypomniał, że zdarzeń z udziałem pieszych na terenie miasta i powiatu w 2020 roku było 9, a w samym mieście  8.  Niestety, niektóre kolizji z udziałem pieszych okazują się śmiertelne, a można tego uniknąć, zakładając odblask. Pamiętajcie - żeby odblask dobrze spełnił swoją rolę musi być umieszczony w widocznym miejscu: na rękawie płaszcza, czy pasku torby.

W mieście obowiązku noszenia odblasków nie ma, ale w terenie niezabudowanym już tak: kara za brak odblasków wynosi do 100 zł.

"Błyszcząca" akcja w Łomży potrwa do końca marca.

Pieszy bez odblasków jest niewidoczny! Nagranie mówi wszystko

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!