Wakacje 2021 będą KRÓTSZE? Kiedy powrót do szkół? Nadrobienie zaległości jest konieczne

i

Autor: pixabay.com

Wszystkie szkoły w Łomży działają mimo epidemii koronawirusa. Mamy świeże dane [AUDIO]

2021-02-19 11:12

Obecnie nie ma zagrożenia przejścia na nauczanie zdalne w żadnej z naszych placówek - informuje Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży. Obecnie w prowadzonych przez miasto szkołach podstawowych w kwarantannie przebywa 183 uczniów i 21 pracowników. Izolacji z powodu zakażenia koronawirusem poddano jedynie 3 uczniów w dwóch szkołach i 19 pracowników.

Mimo pandemii koronawirusa i rosnącej liczby zakażeń w Łomży wszystkie publiczne szkoły i przedszkola w mieście działają stacjonarnie. Jak przekazał nam Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży- póki co nie ma ryzyka, że którakolwiek z placówek przejdzie na nauczanie zdalne.

Wiceprezydent o sytuacji epidemicznej w łomżyńskich placówkach

Jeśli chodzi o przedszkola to tu najdynamiczniej sytuacja rozwija się w Przedszkolu Publicznym nr 4 - tutaj w kwarantannie przebywa obecnie 26 przedszkolaków i 5 osób z personelu. W przedszkolach nr 2 i 8 obecnie bilans kwarantanny i izolacji wynosi 0. Ogółem w łomżyńskich przedszkolach w kwarantannie przebywa obecnie 57 przedszkolaków i 9 osób z personelu.

W chwili obecnej w kwarantannie najwięcej uczniów, bo aż 120, przebywa w Szkole Podstawowej nr 1. Wśród uczniów łomżyńskiej "piątki" w domu uczy się 45 uczniów. W łomżyńskich podstawówkach sanepid skierował na kwarantannę ponad 220 uczniów i 18 pracowników.

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE