Wspieramy Łomżyńskie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom!

i

Autor: Radio ESKA Wspieramy Łomżyńskie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom!

Wspieramy Łomżyńskie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom! [AKCJA ESKI]

2020-12-08 13:05

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Tak jest między innymi z przedsiębiorcami, którzy musieli ograniczyć swoją działalność lub w ogóle zamknąć biznesy. Tym, którzy walczą ze skutkami pandemii chcemy pomóc. Historia lokalnej restauracji, kawiarni, piekarni czy szewca może pojawić się na antenie Radia Eska Łomża na 88,8 FM. Sprawdźcie szczegóły.

ESKA XD EXTRA

Eska Łomża startuje z akcją „Wspieramy Łomżyńskie Miejscówki”. W jej ramach nasi dziennikarze odwiedzą właścicieli biznesów, którzy w związku z pandemią koronawirusa walczą o przetrwanie na rynku. Rozmowa emitowana będzie w serwisach informacyjnych Eska Łomża News, a także na naszej stronie internetowej, lomza.eska.pl.

O pomoc chcielibyśmy poprosić też Was, Czytelniczki i Czytelników oraz Słuchaczki i Słuchaczy Radia Eska. W końcu to Wy najlepiej wiecie, co dzieje się w Łomży i kto w tej chwili najbardziej potrzebuje naszej pomocy.

Chodzi nam o miejsca, które odwiedzacie na co dzień. W których pijecie kawę, kupujecie ulubione słodycze czy miejsce, w którym Wasze ubrania dostają nowe życie. Może to być restauracja, kawiarnia, cukiernia, szewc, zakład krawiecki, księgarnia…

Nie ma żadnych ograniczeń. Ważne, by był to lokalny biznes, który znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pomóc mieszkańcom Łomży i okolic.

Esy Lukresy Łomża

To młoda, ale zawzięta i wyjątkowo słodka firma z Łomży. Agnieszka Cymek, właścicielka Esów Lukresów, stara się osładzać życie mieszkańców Łomży w tym wyjątkowo gorzkim czasie. Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia mocno uderzyły w branżę cukierniczą, także w Łomży. Agnieszka Cymek dodaje, że wcześniej zaczęła przygotowania do zamówień świątecznych i w taki sposób stara się przetrwać ten czas.

Agnieszka Cymek: nie jest łatwo, nasza branża szczególnie odczuwa skutki pandemii

Kwiaciarnia Ogrodnik

Kwiaciarnia „Ogrodnik” jest małą rodzinna firmą w Łomży, której właścicielami są Irena i Edward Przybylakowie. Branża florystyczna, podobnie jak inne małe biznesy, też odczuwa skutki pandemii. Mimo, że lokal działa,  zainteresowanie kwiatami jest o wiele mniejsze.

Kojarzycie charakterystyczne zielone drzwi tuż przy małym placyku, przy ul. Sienkiewicza? To właśnie tam kwiaty przybierają najróżniejsze formy i kompozycje, ciesząc klientów od 1997 roku. Jedną z nich była sama Hanka Bielicka.

"Obroty nam spadły, ale cały czas walczymy"-  przyznaje Izabela Przybylak, córka właścicieli kwiaciarni przy Sienkiewicza.

Izabela Przybylak: nie wiemy, co przyniesie kolejny dzień, jest niepewnie

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem lomza@eska.pl. Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Łomża na 88,8 FM.

Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.