Konferencja prasowa 28.04. Kiedy otwarcie restauracji? [DATA]

i

Autor: pixabay.com Konferencja prasowa 28.04. Kiedy otwarcie restauracji? [DATA]

Wrzucisz coś na ząb pod chmurką! W Parku JPII może ruszyć mała gastronomia. Kiedy otwarcie?

2021-03-01 9:01

Punkty gastronomiczne w Parku Jana Pawła II - to pomysł, nad którym zastanawiają się władze Łomży. Tzw. mała gastronomia, czyli lokale serwujące drobne przekąski miałyby stanąć na niezagospodarowanej działce od strony ulicy Prusa. Wiemy, kiedy ten pomysł może wejść w życie!

W Parku Jana Pawła II brakuje lokali, w których mieszkańcy mogli by coś zjeść. Władze Łomży chcą to zmienić. Powstał pomysł, żeby w środku parku, od strony ulicy Prusa pojawiły się lokale z tzw. małą gastronomią. 32 arowa powierzchnia mogłaby być wydzierżawiona łomżyńskim przedsiębiorcom, którzy mogliby tam nie tylko prowadzić działalność gastronomiczną, ale też dostosować teren do potrzeb rekreacji- stawiając np. ławeczki czy parasole.

Proponujemy, aby właśnie w tym miejscu uzupełnić ofertę Parku Jana Pawła II o drobną gastronomię w lekkiej zabudowie, w której można byłoby zakupić i zjeść gofry, lody, pizzę czy zapiekanki, wypić kawę lub chłodny napój. Teren ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie placów zabaw dla dzieci. Okalałaby go parkowa zieleń, zaś od strony bloków przy ul. Prusa zostałby oddzielony linią drzew – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

Jeżeli pozwoliłaby na to sytuacja epidemiczna w kraju i związane z nią obostrzenia, to funkcje gastronomiczne na tym terenie mogłyby zostać uruchomione już na przełomie maja i czerwca. Ale zanim władze miasta przystąpią do realizacji tego pomysłu, chcą poznać zdanie mieszkańców w tej kwestii. Swoje opinie można zgłaszać mailowo do 15 marca na skrzynkę ratusza portal@um.lomza.pl

Park Jana Pawła II

i

Autor: lomza.pl W tym miejscu miały by powstać punkty gastronomiczne
Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!