Gęsi

i

Autor: fot.pixabay.com

Wiosna nadciąga! Wiemy, kto przyleciał do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi

2021-03-01 12:55

W Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi można już poczuć wiosnę! Natura mocno budzi się do życia po zimie, co szczególnie widać po ptakach. Ożywiły się te zwierzęta, które zimowały na miejscu, ale najmocniej zwracają na siebie uwagę te ptaki, które przyleciały do parku niedawno. Szczegóły poniżej.

Wystarczyło kilka cieplejszych dni i nocy, a pierwsze "wiosenne" ptaki już zaczęły zlatywać się do naszego regionu. W Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi można już zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć gęsi gęgawy czy żurawie. Jak przekazuje Mariusz Sachmaciński, dyrektor parku, pierwsze przyleciały gęsi, które pojawiły się w parku pod koniec lutego.

Ptaki są bardzo pobudzone

Zwierzęta wyczuły zmianę klimatu i są aktywne i głośne. To ich czas na sprawdzenie i szukanie najlepszych miejsc lęgowych. To też najlepszy czas dla miłośników przyrody, którzy właśnie teraz mogą najskuteczniej podglądać ptaki, które są teraz bardzo pobudzone i mniej ostrożne i dzięki temu można podejść do nich "bliżej".

Od niedzieli (21.02) słyszymy już żurawie, gęsi, ale nie tylko te ptaki są symptomem wiosny. Wiele gatunków ptaków, które na co dzień z nami przebywają, przez całą zimę, typu gawron, kawka, sikora, kowaliki mają inną nutę już. Teraz się dużo dzieje, jeżeli ktoś jest spragniony natury, to jest to najlepszy czas na wycieczkę po parku - mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Wiosna 2021 - seriale, które musisz obejrzeć

Bociany przylatują później

Bociany, które są uważane przez wielu jako ostateczną oznakę wiosny, przylatują do kraju o wiele później. W łomżyńskim parku mają pojawić się około 27 marca. Warto dodać, że ponownie będzie można oglądać jedno z bocianich gniazd 24 godziny na dobę. Transmisja będzie dostępna w Internecie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl