Wigilijny stół w Łomży

i

Autor: UM w Łomży

Wigilijny stół będzie mobilny - w tym roku dania zaserwują łomżyńskie "Empeki"

2020-12-22 7:37

Wigilijny stół miasto w tym roku przenosi do autobusu. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w mieście będzie można za darmo skosztować wigilijnych potraw. Przez pandemię i remont starówki wigilijne potrawy staną nie na starym rynku a w "empekach" rozstawionych w różnych punktach Łomży.

Tradycyjna wigilijna wieczerza odbywała się na Starym Rynku w Łomży już od pięciu lat: nie brakowało dzielenia się opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i świątecznego biesiadowania przy suto zastawionym stole. W tym roku świąteczne wydarzenie zmieni swoją formułę, ale, nawet mimo pandemii, władze Łomży nie zapominają o potrzebujących mieszkańcach. Ratusz, wspólnie z MPK i łomżyńską "Wetą" przygotuje wieczerzę "mobilną". Można przyjść do jednego z czterech autobusów MPK i tam odebrać potrawy, które zagoszczą na wigilijnych stołach w rodzinnym gronie.

Wigilia to szczególny czas, który powinien skłaniać wszystkich nas do refleksji i otwartości na drugiego człowieka oraz nieść radość. Wśród naszych mieszkańców jest wiele osób potrzebujących pomocy, samotnych czy starszych. Nie wszyscy będą mieli możliwość spędzenia świąt w gronie rodziny – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski - w autobusach MPK nie zabraknie tradycyjnych wigilijnych potraw: pierogów z kapustą i grzybami, postnej kapusty, makowca, pasztecików, czy klusek z makiem. Zapraszam potrzebujących mieszkańców Łomży, żeby w ten piękny dzień przyszli i odebrali swoje posiłki.

Wigilijne posiłki będą wydawane 24 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00, w czterech punktach miasta:

  • na Placu Niepodległości,
  • parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego),
  • parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Księżnej Anny), 
  • parkingu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka).

Wszystkie dania będą wydawane tylko i wyłącznie na wynos, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę z Łomży? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE