Wigilijny stół w Łomży

i

Autor: UM w Łomży

Wigilijny stół będzie mobilny - w tym roku dania zaserwują łomżyńskie "Empeki"

2020-12-22 7:37

Wigilijny stół miasto w tym roku przenosi do autobusu. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w mieście będzie można za darmo skosztować wigilijnych potraw. Przez pandemię i remont starówki wigilijne potrawy staną nie na starym rynku a w "empekach" rozstawionych w różnych punktach Łomży.

Tradycyjna wigilijna wieczerza odbywała się na Starym Rynku w Łomży już od pięciu lat: nie brakowało dzielenia się opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i świątecznego biesiadowania przy suto zastawionym stole. W tym roku świąteczne wydarzenie zmieni swoją formułę, ale, nawet mimo pandemii, władze Łomży nie zapominają o potrzebujących mieszkańcach. Ratusz, wspólnie z MPK i łomżyńską "Wetą" przygotuje wieczerzę "mobilną". Można przyjść do jednego z czterech autobusów MPK i tam odebrać potrawy, które zagoszczą na wigilijnych stołach w rodzinnym gronie.

Wigilia to szczególny czas, który powinien skłaniać wszystkich nas do refleksji i otwartości na drugiego człowieka oraz nieść radość. Wśród naszych mieszkańców jest wiele osób potrzebujących pomocy, samotnych czy starszych. Nie wszyscy będą mieli możliwość spędzenia świąt w gronie rodziny – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski - w autobusach MPK nie zabraknie tradycyjnych wigilijnych potraw: pierogów z kapustą i grzybami, postnej kapusty, makowca, pasztecików, czy klusek z makiem. Zapraszam potrzebujących mieszkańców Łomży, żeby w ten piękny dzień przyszli i odebrali swoje posiłki.

Wigilijne posiłki będą wydawane 24 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00, w czterech punktach miasta:

  • na Placu Niepodległości,
  • parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego),
  • parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Księżnej Anny), 
  • parkingu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka).

Wszystkie dania będą wydawane tylko i wyłącznie na wynos, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę z Łomży? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy