Hala produkcyjna na terenie ZK w Czerwonym Borze

i

Autor: fot. Zakład Karny w Czerwonym Borze

W ZK w Czerwonym Borze powstanie kolejna hala produkcyjna. Będą tam pracować więźniowie!

2021-03-19 13:08

W tej sprawie władze czerwonoborskiego zakładu karnego podpisały list intencyjny z firmą, która zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych. Hala powstanie w ciągu dwóch lat, a zatrudnienie znajdzie tam kilkudziesięciu osadzonych. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Zbigniew Jankowski, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze podpisał list intencyjny z przedstawicielem firmy Cass Construction and Steel Structures sp. z o.o. Na podstawie tej umowy na terenie czerwonoborskiego zakładu powstanie hala produkcyjna.

Kolejni więźniowie będą mogli pracować

W nowym miejscu pracy zatrudnienie znajdzie 60 więźniów. Pracę dostaną osadzeni z oddziałów zamkniętych. To będzie nie tylko element resocjalizacji, ale także szansa na spłatę zobowiązań finansowych. Więźniowie będą pracować przy produkcji konstrukcji stalowych.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Nowa hala produkcyjna ma powstać w ciągu dwóch lat. Dodajmy, że to nie pierwsza miejsce, w którym mogą pracować osadzeni. W 2018 roku na terenie zakładu powstała hala, w której produkowane są meble. Obecnie na trzech zmianach pracuje tam 60 więźniów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!