Szczepienia przeciwko COVID-19 w Łomży

i

Autor: mszzz

W szpitalu w Łomży kończą się szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 [AUDIO]

2021-03-02 14:33

Za kilka dni planowane jest zakończenie szczepień przeciwko COVID-19. Chodzi o pierwszą dawkę szczepionki dla nauczycieli. Kiedy będą mogły zaszczepić się kolejne osoby? Szczegóły poniżej.

Szczepienia nauczycieli w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, który jako jedyna placówka w mieście je realizuje, ruszyły 16 lutego. Jolanta Gryc z łomżyńskiego szpitala przekazała nam, że nauczyciele będą szczepieni przeciwko COVID-19 jeszcze przez kilka dni. Szczepienia pierwszą dawką w tej grupie planowo mają zakończyć się 5 marca.

Niespełna połowa zaszczepionych

Chęć zaszczepienia się zadeklarowało w sumie ponad 1500 pracowników oświaty, natomiast do tej pory szczepionkę przyjęło ponad 630 osób z tej grupy. Część osób zrezygnowała, część została zdyskwalifikowana - wynika z informacji przekazanych nam przez łomżyńską placówkę.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?

Osoby rezygnujące ze szczepień i chore powinny zgłaszać ten fakt do Dyrekcji placówki (osoby decyzyjnej), aby odpowiednio wcześnie poinformować rejestrację szpitala, w celu zaproszenia kolejnych osób z listy, aby zapobiec zmarnowaniu pozostających dawek szczepionek - czytamy w komunikacie szpitala. 

Posłuchaj, co Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży mówi o szczepieniach

Szczepienia medyków i seniorów

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży realizowane są także szczepienia innych grup. Do 9 marca mają zakończyć się szczepienia medyków drugą dawką. Po tym terminie szpital nie gwarantuje takich szczepień - jest to uzależnione od wstrzymanych dostaw szczepionek przeciw Covid-19 i minimalnej liczby zamawianych dawek.

Łomżyńska placówka realizuje także szczepienia wśród seniorów 80+ i 70+. Placówka w tej chwili nie ma wolnych terminów. Osoby, które chcą się zapisać mogą skontaktować się z infolinią NFZ pod nr tel. 989. Dodatkowo dzwoniąc na numer 786 812 733 można zgłosić potrzebę dowiezienia do punktu szczepienia na terenie Łomży.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Kiedy ruszą szczepienia kolejnych grup? Nie wiadomo. Jolanta Gryc przekazała nam, że łomżyński szpital nie dostał jeszcze żadnych wytycznych.

Z wtorkowych (2.03) danych wynika, że w Podlaskiem wykonano do tej pory ponad 110,3 tysięcy szczepień, z czego 37,2 tysięcy drugą dawką. W całym kraju wykonano podano ponad 3 miliony dawek.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE