Kieszonkowcy nie próżnują przed świętami

i

Autor: pixabay.com

W świątecznym szale zakupów nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Kieszonkowcy nie próżnują

2020-12-10 10:43

Boże Narodzenie tuż tuż, w naszych domach trwają przygotowania a w sklepach trwa świąteczna gorączka. W tym przedświątecznym zamęcie szczególnie zadbajmy o swoje mienie, bo złodzieje tylko czekają na okazję. Jak nie paść łupem kieszonkowca? Kilka cennych rad ma dla Was łomżyńska policja.

To już tradycja - po raz kolejny łomżyńska policja przypomina mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa przed świętami. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, żeby uchronić swoje mienie przed złodziejami, którzy w czasie świąt są szczególnie aktywni i tylko czekają na moment naszej nieuwagi, aby wysunąć portfel z tylnej kieszeni spodni, czy z niedopiętej torebki. Warto też zadbać o szczególne zabezpieczenie mieszkań i domów.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Nawet, gdy wychodzimy tylko do pobliskiego sklepu, sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte. W okresie bezpośrednio poprzedzającym święta dojazd do sklepu, zrobienie nawet małych zakupów i powrót do domu, zajmie nam dużo więcej czasu niż zazwyczaj. Możemy także poprosić zaufanych sąsiadów, aby zwrócili uwagę na to, co dzieje się z naszym domem, czy mieszkaniem w czasie, gdy nas nie ma - radzi KMP w Łomży.

Łupem może paść także nasze auto, albo pozostawione w nim cenne przedmioty.

Parkując pojazdy nie pozostawiajmy w nich w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych. Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu auta. Gdy będziemy pakować do niego zakupy, torebkę połóżmy w bagażniku, nie zostawiajmy jej w wózku, gdyż zajęci pakowaniem możemy nawet nie zauważyć, gdy ktoś ją nam ukradnie - radzą łomżyńscy policjanci.

O zasadach bezpieczeństwa przypomina też łomżyńska drogówka: pośpiech, nieuwaga, źle zapakowane pakunki, a szczególnie jazda po alkoholu, mogą prowadzić do nieszczęśliwych wypadków drogowych - bo bezpieczeństwo w dużej mierze zależy ono od nas samych.

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE