Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: mszzz

W Podlaskiem spada liczba "covidowych" łóżek. W Łomży zwolniony Oddział Urologiczny

2021-01-11 12:04

Dziś (11.01) Szpital Wojewódzki w Łomży zmniejszył liczbę łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem i z jego podejrzeniem. To wynik ostatniej decyzji Bohdana Paszkowskiego, wojewody podlaskiego. Liczba "covidowych" łóżek spada w całym województwie. Sprawdź szczegóły poniżej.

Na terenie całego województwa spada liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem lub jego podejrzeniem. Tak zdecydował Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. Jak przekazuje Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku ma to związek ze stabilizacją liczby osób wymagających hospitalizacji.

Mniej łóżek "covidowych" w Łomży

Szpital Wojewódzki w Łomży też zmniejszył liczbę łóżek "covidowych. Z jednoimienności został zwolniony cały Oddział Urologiczny, który dysponował 55 miejscami dla pacjentów zakażonych i z podejrzeniem COVID-19. Od 11 stycznia wszystkie te miejsca będą już wyłącznie dla osób, których test na koronawirusa okaże się negatywny.

Jeszcze niedawno łomżyńska placówka dysponowała 195 miejscami dla pacjentów "dodatnich". W tej chwili tych miejsc jest 140. Około połowa w tej chwili jest zajęta, kilka pacjentów wymaga podłączenia do respiratora.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w Podlaskiem sukcesywnie maleje. Od dziś (11.01) będzie ich w różnych podlaskich placówkach zaledwie 340.

Na terenie całego województwa podlaskiego w ciągu ostatniej doby odnotowano 239 przypadków zakażenia koronawirusem. W Łomży potwierdzono tylko dwa przypadki, a na terenie powiatu łomżyńskiego zero.

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

Czytaj także:

https://www.eska.pl/lomza/lomza-rozpoczely-sie-szczepienia-przeciwko-covid-19-kto-sie-zaszczepil-foto-i-video-aa-MD6h-8Ddf-3pQe.html

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl