Tango

i

Autor: pixabay.com

W Łomży mamy młodych mistrzów! Podopieczni AKATu ze światową klasą taneczną

2021-01-18 10:22

W parze tańczą od ponad roku i już zdobyli klasę mistrzowską! Dagmara Brulińska i Bartosz Chojnowski, podopieczni Łomżyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT, miniony rok zakończyli samymi sukcesami. W listopadzie wytańczyli międzynarodową klasę S, co dla każdego tancerza jest szczytem marzeń. Potem jak burza weszli w świat mistrzów zdobywając wysokie lokaty na mistrzostwach i turniejach.

Osiągnęli to, co dla wielu pozostanie w sferze marzeń. Dagmara Brulińska i Bartosz Chojnowski, podopieczni Łomżyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT mogą pochwalić się ogromnym sukcesem. W minionym roku udało wkroczyć im się do świata tanecznych mistrzów, po tym, jak wytańczyli  światową, mistrzowską klasę S.  To nie lada wyczyn wymagający wielu godzin ciężkiej pracy na sali treningowej,  lat wyrzeczeń i poświęceń. Żeby zostać tancerzem tej klasy, trzeba stanąć 10 razy na podium lub zająć wysokie miejsce na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski w klasie A, albo znaleźć się w  pierwszej trójce na OTTT o Puchar Profesora Mariana Wieczystego. I tak marzenia młodych tancerzy z łomżyńskiego klubu stały się rzeczywistością :)

W minionym roku udało się nam osiągnąć naprawdę wiele - mówi Bartosz Chojnowski-  wytańczyliśmy wysokie piąte miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski, co przy tak sporej konkurencji, jaką tam mieliśmy jest nie lada wyczynem. Teraz mamy apetyt na więcej:  finał Mistrzostw Polski i turnieje międzynarodowe. Oczywiście z dobrymi wynikami.

Dagmara i Bartosz razem tańczą od ponad roku. Jak przyznaje młoda tancerka, nadaje ze swoim zawodowym partnerem na tej samej, tanecznej fali.

Tańczymy razem od półtora roku i współpracuje nam się naprawdę dobrze.... przynajmniej póki co - skwitowała z łobuzerskim uśmiechem zerkając na swojego tanecznego partnera.

Studio Tańca Towarzyskiego AKAT w Łomży działa już od ponad 30 lat. Kolebka łomżyńskiego tańca znajduje się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.

Klub zarejestrowany jest w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Ma na swoim koncie liczne sukcesy (nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach i turniejach tanecznych organizowanych przez PTT) i w dalszym ciągu rozwija się. KTT "AKAT" opiera się na parach posiadających różne klasy taneczne: pary bezklasowe, E, D, C i B - czytamy na stronie ROKU.

A może Wy znacie ciekawych ludzi w Waszej okolicy, o których warto napisać? Dajcie nam znać na online@grupazpr.pl!

Trening 3x dziennie {EFEKTY} | ESKA XD - Fit vlog #9
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE