MPK w Łomży

i

Autor: fot. UM Łomża

Umowa się skończyła. Autobusy MPK w Łomży nie wyjadą poza miasto! Sprawdź gdzie

2020-12-18 17:43

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży od nowego roku nie będzie wyjeżdżało poza miasto tak jak do tej pory. To z powodu wygaśnięcia umów z niektórymi podłomżyńskimi gminami. Dokąd łomżyńskie "empeki" nie dojadą? Sprawdź szczegóły poniżej.

MPK w Łomży informuje, że w związku z wygaśnięciem umów nie będzie realizowało kursów zamiejskich. Chodzi o gminy: Łomża, Nowogród, Zbójna oraz Wizna. To właśnie do mieszkańców tych gmin nie dotrą łomżyńskie "empeki".

Zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2021 roku. Poniżej dokładny komunikat MPK w Łomży:

Informujemy, że w związku z wygaśnięciem dotychczasowego porozumienia międzygminnego w sprawie lokalnego transportu zbiorowego pomiędzy Miastem Łomża a gminami Łomża, Nowogród, Zbójna oraz Wizna oraz w związku z brakiem podpisania nowego porozumienia międzygminnego, od 01 stycznia 2021 r., autobusy MPK nie będą mogły realizować przewozów na terenach w/w gmin - czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa. 

Zmianie ulegają:

 • Linia nr 4 - kursuje tylko w granicach administracyjnych Łomży do ulicy Zdrojowej / pętla na ul.  Królowej Bony.Zmiany trasy przejazdu:

  S. AGROBIZNESU - W. Polskiego - Poznańska - Al. Legionów - Pl. Kościuszki - Rządowa - Stary Rynek - Giełczyńska - Sz. Zambrowska - Sikorskiego - Zdrojowa (pętla na ul. Królowej Bony)- Stara Łomża  BONA ( Zosin  Siemień  Rybno  PNIEWO )

 • Linia nr 9 – linia całkowicie zawieszona.PRZYKOSZAROWA - Al. Piłsudskiego - Al. Legionów - Plac Kościuszki - Wojska Polskiego - Sikorskiego - Nowogrodzka - Kupiski Stare - Kupiski Nowe - Mątwica - NOWOGRÓD
 • Linia nr 12 – kursuje tylko w granicach administracyjnych Łomży.Zmiany trasy przejazdu:

   JEDNACZEWO - Nadnarwiańska - ( Kupiski St. - Nowogrodzka) - Plac Kościuszki - Rządowa - Stary Rynek - Giełczyńska - Polowa - Al. Legionów - Sikorskiego - Zawadzka - Al. Piłsudskiego - Al. Legionów - Poznańska - Kraska - Al. Legionów (pętla w przy ul. Strusiej) - KONARZYCE (- Boguszyce - CZAPLICE )

 • Linia nr 15 – kursuje tylko w granicach miasta Łomża i gminy Piątnica.Zmiany trasy przejazdu:

  (ZDZ) - W. S. AGROBIZNESU  - Poznańska - ( Łochtynowo - Dłużniewo ) - Aleja Legionów - Pl.Kościuszki - Zjazd - Piątnica - Kalinowo - Drozdowo - Niewodowo - Rakowo - KRZEWO (- Kossaki - Bronowo - Lisno - NIWKOWO )

 • Linia nr 19 – linia całkowicie zawieszona.ZBÓJNA - Dębniki - Morgowniki - NOWOGRÓD

Zmiany nie dotyczą mieszkańców Gminy Piątnica, z którą MPK w Łomży przedłużyło porozumienie międzygminne dotyczące lokalnego transportu zbiorowego. Dotyczy to linii nr 1 oraz linii nr 15 do Krzewa. Umowa obowiązuje do końca stycznia 2021 roku.

W związku z powstałymi zmianami w rozkładach jazdy, prosimy mieszkańców Łomży o zgłaszanie swoich uwag i sugestii co do potrzeb i oczekiwań w zakresie zwiększenia dostępności do komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych naszego miasta - przekazuje MPK w Łomży.

Zgłoszenia będą przyjmowane na adres rozklady@mpklomza.pl.

Dodajmy, że w związku z brakiem porozumienia z wyżej wymienionymi gminami, wstrzymana została sprzedaż biletów zamiejskich.

To nagranie PRZERAŻA. Próbowała wejść do autobusu, mogła ZGINĄĆ! [WIDEO]