Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

i

Autor: mszzz

Szkoły w Łomży gotowe na przyjęcie uczniów. 18 stycznia powrót do nauki stacjonarnej

2021-01-14 11:05

W poniedziałek 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkolnych ławek. Urząd Miejski w Łomży przekazuje, że łomżyńskie podstawówki są gotowe na przyjęcie uczniów i nauczycieli. Obecnie trwa jeszcze testowanie na obecność koronawirusa nauczycieli i pracowników szkół. Szczegóły poniżej.

Decyzja zapadła. Po feriach zimowych uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. To oznacza powrót do szkolnych ławek już w najbliższy poniedziałek, 18 stycznia. Jesteśmy przygotowani - zapewnia Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży, odpowiedzialny za oświatę w mieście.

Będzie bezpiecznie

Andrzej Stypułkowski zapewnia, że każda z placówek będzie funkcjonowała zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego i zrobi wszystko, żeby zapewnić bezpieczny pobyt dzieciom. Chodzi o dezynfekcję pomieszczeń, zabezpieczenie środków higieny osobistej.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Testy na koronawirusa

W poniedziałek w całej Polsce ruszyły testy na obecność koronawirusa nauczycieli i pracowników szkół. Testy są darmowe i dobrowolne. W Podlaskiem do testów zgłosiło się ponad 5 tysięcy osób, a jak informuje Andrzej Stypułkowski, w Łomży około 50% nauczycieli wyraziło chęć wykonania takiego testu.

Emilewicz na stoku i musi się tłumaczyć? Premierze, otwórz stoki, restauracje i hotele przynajmniej dla polityków PiS-u. Komentarz Adama Federa WIDEO

Zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS, do szkół będą mogli uczęszczać uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, których domownicy nie przebywają w izolacji. Rodzice natomiast muszą zaopatrzyć dziecko w maseczkę czy przyłbicę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE