Połamane drzewo

i

Autor: fot. pixabay.com

Szkody w Łomży i regionie po wietrznej nocy [FOTO]

2021-10-22 11:40

To była niespokojna noc. 19 interwencji odnotowała straż pożarna w Łomży. Interwencje dotyczyły głównie złamanych drzew, gałęzi i konarów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

14 połamanych drzew, 4 uszkodzone budynki, uszkodzone samochody i zerwana jedna linia energetyczna - to bilans zniszczeń nocy z czwartku (21.10) na piątek (22.10) w Łomży i regionie. W sumie straż pożarna interweniowała w regionie 19 razy.

Gdzie było najgroźniej?

Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w Jedwabnem - tam z jednego z budynków wiatr zerwał dach o powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Na kolejnych 100 metrach kwadratowych uszkodzona została konstrukcja dachu. Poważne zdarzenie odnotowano też w Chojnach Młodych - z budynku stolarni zerwana została blacha.

W Łomży uszkodzone zostały samochody - na ulicy Strażackiej na zaparkowane auto spadło drzewo, natomiast na ulicy Prusa porwany przez wiatr śmietnik uszkodził kilka pojazdów. Nikt nie ucierpiał.

To była pracowita noc, jak wszyscy widzieliśmy, mocne podmuchy mogły narobić i narobiły szkód w Łomży i regionie. Na szczęście nikomu nic się nie stało - to jest informacja najważniejsza. Cały czas mocno wieje, apelujemy by zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo - powiedział nam Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta PSP w Łomży.

Wieś Szymki na Podlasiu. Opuszczone koczowisko migrantów w lasku przy granicy Polski z Białorusią
Zerwana linia energetyczna w Chmielowie

i

Autor: fot. OSP Nowogród
Zerwana linia energetyczna w Chmielowie

i

Autor: fot. OSP Nowogród
Zerwany dach w Chojnach Młodych

i

Autor: fot. OSP Kupiski

Wiatr nie odpuszcza i nie odpuści. Silnych podmuchów wiatru w Łomży i regionie możemy spodziewać się do godziny 22:00. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

W związku z niespokojną aurą i nadal silnie wiejącym wiatrem, straż pożarna apeluje, by zabezpieczyć ruchome elementy, które znajdują się na balkonach i w ogródkach. Warto też pamiętać, by najlepiej nie przemieszczać w pobliżu drzew i nie chować się pod nimi!

W czasie silnego wiatru najlepiej przebywać w budynku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!