TLiA w Łomży

i

Autor: TLiA w Łomży

Spędź ferie z kulturą - Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza przed ekrany

2021-01-11 10:17

Domowe ferie trwają - to już drugi i ostatni tydzień wypoczynku w Łomży. Jak przekonuje Teatr Lalki i Aktora w Łomży ferie online wcale nie muszą być nudne i zaprasza widzów do świata baśni. "Kot w butach", "Zaczarowany jeleń", "Kopciuszek" to tylko część spektakli, które będzie można oglądać na ekranach komputerów.

Tegoroczne ferie są inne niż wszystkie- pandemia pokrzyżowała Łomżyniakom wyjazdowe plany, a dzieci, zamiast spotykać się na placach zabaw, muszą zostać w domach. Na taką ewentualność przygotowały się łomżyńskie instytucje kultury, w tym Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Placówka ruszyła z feriami online. Na stronie teatru każdego dnia będą odbywały się prezentacje spektakli i czytanie performatywne.

Myślę, że ta propozycja jest bardzo interesująca. Stanowi namiastkę prawdziwego teatru. To też swego rodzaju antidotum na to, co proponuje nam telewizja - mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA w Łomży.

A co będzie można obejrzeć?

  • 11 stycznia - Kominiarczyk (czytanie performatywne)
  • 12 stycznia - Calineczka (czytanie performatywne)
  • 13 stycznia- Jaś  i Małgosia (spektakl online)
  • 14 stycznia- Kopciuszek (czytanie performatywne)
  • 15 stycznia- Czerwony Kapturek (czytanie performatywne)
  • 16 stycznia - Kot w Butach (czytanie performatywne)

Nie wiadomo jeszcze kiedy widzowie będą mogli wejść do teatru i spotkać się z aktorami "na żywo". Dotąd rząd podtrzymywał stanowisko o zamrożeniu gastronomii, stoków i instytucji kultury do 17 stycznia. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy po tym czasie placówki kulturalne faktycznie będą mogły wznowić działalność ani na jakich zasadach.

Czy Ava Max zainspirowała się polską gwiazdą? | ESKA XD - CD-ROOM #7

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE