Przerwa w szkole nie musi być nudna! Dzieciaki z SP4 w Łomży mogą skakać po wężu i ślimaku

2020-09-25 15:12

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łomży mają do dyspozycji totalną nowość - kolorową grę chodnikową. Wokół szkoły pojawiły się, między innymi, wielki muchomor, kolorowy ślimak czy różnokolorowe wielkie kwiaty. Bajeczna ścieżka zabaw powstała z inicjatywy dyrekcji szkoły i nauczycieli. Czytaj dalej na Łomża.eska.pl

Tak kolorowo wokół Szkoły Podstawowej w Łomży jeszcze nie było. Na placu wokół budynku podstawówki powstają gry chodnikowe. Dzieciaki mogą poskakać po muchomorze czy przeskoczyć długiego ślimaka. Natomiast już od wejścia na teren szkoły uczniów, rodziców i nauczycieli wita ogromna głowa kolorowego węża.

Malowidła są dziełem nauczycieli, którzy są dzielnie wspierani przez pracowników szkoły, którzy tworzą gry chodnikowe po godzinach swojej pracy. Są to gry w klasy, jakie wszyscy znamy, tylko nieco unowocześnione, wszystko po to, żeby ciekawie i aktywnie wypełnić wolny czas dzieci podczas przerw czy przed lekcjami, już widzimy ogromne zainteresowanie - mówi Marcin Piotrowski, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 4 w Łomży.

Pierwsze malowidła już cieszą nie tylko oczy, ale i nogi dzieciaków, szczególnie tych z młodszych klas. To nie koniec malowania. Wokół szkoły ma powstać o wiele więcej gier chodnikowych - zapowiada dyrekcja szkoły. Nauczyciele mają już pomysły na kolejne prace, które mają pojawić się w najbliższym czasie.

Chcemy zmieniać szkołę, chcemy żeby dzieci kojarzyły szkołę nie tylko jako budynek do nauki, ale jako miejsce radosne, w którym fajnie i przyjemnie spędza się czas. Dzieci żywo zainteresowały się tymi grami i już wypytują o kolejne - mówi Marcin Piotrowski, dyrektor "czwórki".

Pieniądze na zrealizowanie tego projektu pochodzą z środków finansowych rady rodziców. Dodajmy jeszcze, że przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży mają szansę powstać dwa nowe place zabaw oraz hala sportowa.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE