Koncert

i

Autor: pixabay.com

Plan na AKTYWNY WEEKEND w Łomży. Czekają wydarzenia kulturalne i sportowe!

2020-08-03 14:12

To nie będzie nudny weekend w naszym mieście! Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą coś dla siebie. Wolne dni będą upływały pod znakiem wydarzeń muzycznych i sportowych. Co dokładnie będzie się działo? Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy.

Mimo że wiele wydarzeń zostało odwołanych z powodu pandemii koronawirusa, niektóre, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, udaje się z powodzeniem organizować. Tak będzie w najbliższy weekend (8-9 sierpnia) w Łomży, szykuje się sporo wydarzeń. Do wyboru: koncerty, piłka nożna i siatkowa, a także szczypiorniak!

Weekend, tak naprawdę, będzie można rozpocząć już w piątek. Wtedy na Starym Rynku w Łomży ruszy kolejna odsłona tegorocznego wydarzenia "Cafe Kultura". W piątek 7 sierpnia JAZZ - wystąpi Arek Czernysz Trio. W sobotę 8 sierpnia REGGAE - zagra grupa Bethel. Natomiast niedziela to PIAF PO POLSKU i Dorota Lulka z zespołem, a także WIERSZE PODRÓŻNE w wykonaniu Kuby Blokesza z zespołem.

Wszystkie koncerty w ramach "Cafe Kultury" odbywają się na świeżym powietrzu przy Galerii pod Arkadami, startują punktualnie o 18:00 i jak zawsze są darmowe. "Cafe Kultura" to nie tylko koncerty, ale także warsztaty. Tu znajdziecie szczegóły: https://www.eska.pl/lomza/spotkaj-sie-w-kultura-cafe-kultura-rusza-niebawem-na-starym-rynku-w-lomzy-aa-XnzK-KDdW-XikD.html

Teraz coś dla fanów piłki siatkowej. W sobotę 8 sierpnia ruszy Grand Prix Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet MOSiR Łomża Cup. Pierwszego dnia rozegraną zostaną mecze eliminacyjne, natomiast w niedzielę 9 sierpnia finały dla dwunastu najlepszych par. Start turnieju w obu dniach od godz. 9:00 na orliku przy ulicy Katyńskiej 3.

Również w najbliższą sobotę w Łomży odbędą się pierwsze w historii naszego województwa Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Plażowej. Impreza odbędzie się na terenach sportowo - rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja, czyli na tzw. strzelnicy. Początek o godzinie 10:00.

W sobotę na deser będzie mecz Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 8 sierpnia rusza nowy sezon IV ligi - ŁKS 1926 Łomża na własnym boisku zmierzy się z Wigrami II Suwałki. Pierwszy gwizdek na Z18 usłyszycie punktualnie o 19:26. 

Wisienką na tym, wypełnionym różnymi wydarzeniami, torcie jest Letnie Kino Plenerowe, które w ubiegłą niedzielę przeniosło się na leżaki. W niedzielę 9 sierpnia w ogródku przy Domku Pastora w Łomży wyświetlona zostanie japońska produkcja pod tytułem "Kwiat wiśni i czerwona fasola". Początek seansu o 21:00, wstęp wolny. Więcej na ten temat znajdziecie tu: https://www.eska.pl/lomza/swiatowe-produkcje-pod-chmurka-letnie-kino-plenerowe-w-lomzy-przenosi-sie-na-lezaki-aa-D4du-h93g-zjVX.html

Koncerty przełożone na 2021 rok

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?