jazda pod wpływem

i

Autor: pixabay.com

Piłeś - nie jedź. Oni pili i jechali. Posypały się prawka za jazdę na podwójnym gazie.

2020-11-16 20:42

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia. Ta wizja nie była im straszna. W Łomży 7 kierowców pożegnało się z prawkiem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ile "wydmuchali" do alkomatu? Sprawdź na ESKA.PL Łomża

Miniony weekend obył się bez wypadków drogowych w całym województwie podlaskim- przekazuje KWP Białystok. Nie zabrakło jednak kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po alkoholu. Na drogach całego województwa wyeliminowano z ruchu 18 pijanych kierowców.

A w samej Łomży- jak wynika z danych KMP Łomża, było 7 zatrzymanych dokumentów uprawniających do kierowania. Powód? Właśnie alkohol. Co ciekawe, wszyscy zatrzymani mieli w organizmie podobną zawartość alkoholu.

58-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie- dodatkowo spowodowała kolizję z ciągnikiem rolniczym. Kolejny kierowca, to 24-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z łomżyńskich ulic. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym amatorem jazdy na ,,podwójnym gazie” okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Ten kierował chevroletem, mając blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Także 40-latek, który pod osłoną nocy chciał przejechać przez Łomżę, został zatrzymany, ale nie przez policję, tylko przez innego kierowcę. Do obywatelskiego zatrzymania doszło na jednym z łomżyńskich rond. Badanie alkomatem, wykonane przez mundurowych wykazało ponad 2 promile alkoholu organizmie. Następny zatrzymany nietrzeźwy kierowca to, 64-latek, który w organizmie miał ponad 2,3 promila alkoholu.

Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad swoim autem

Wszystkich weekendowych interwencji podlaskich funkcjonariuszy było łącznie blisko tysiąc- i chodzi tu nie tylko o te promilowe. Jedną z nietypowych akcji mają za sobą także łomżyńscy policjanci. Pomogli młodej kobiecie, która zgubiła się w lesie z czteromiesięcznym dzieckiem.​ Przeczytasz o tym TU

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?