pijany ojciec

i

Autor: KMP Łomża

Pijany ojciec wiózł piątkę dzieci. Bez fotelików, bez pasów... Najmłodsze miało 4 lata!

2020-12-21 15:02

Piątkę dzieci - bez wymaganych fotelików i zapiętych pasów - wiózł samochodem 46-latek, zatrzymany przez policjantów z łomżyńskiej drogówki. Policja zatrzymała go z zupełnie innego powodu, a przy okazji wpadło mu jeszcze kilka "grzeszków". Teraz grozi mu więzienie.

Pijany kierowca jechał z piątką dzieci ​w jednej z miejscowości w gminie Przytuły, pod Łomżą. Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali go z zupełnie innego powodu, a przy okazji wpadło mu jeszcze kilka innych wykroczeń. Oprócz tego, że jechał za szybko, niż w tym miejscu dopuszczają przepisy, to czuć było od niego alkohol. Na dodatek wiózł pięcioro swoich dzieci, najmłodsze miało 4 lata- były bez fotelików i pasów bezpieczeństwa, a auto nie było przystosowane do przewożenia takiej liczby pasażerów.

Piłeś- nie jedź!

Prędkość, z którą poruszał się ojciec i piątka dzieci była przekroczona o co najmniej 20 km na h. Funkcjonariusze w czasie rozmowy z 46-latkiem wyczuli od niego woń alkoholu, sprawdzili więc stan jego trzeźwości alkomatem. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu. 

Lista zarzutów, z których będzie tłumaczył się przed sądem jest dość długa. Oprócz jazdy po alkoholu, kierowca odpowie też za narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia, pomimo ciążącego na nim obowiązku opieki nad nimi. Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia.

Pił alkohol w czasie jazdy. Wpadł w ręce policji

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Łomży i z Waszej okolicy!

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12