Kontrole w święta?

i

Autor: KMP w Łomży

Pandemiczne święta: czy policja policzy gości przy wigilijnym stole?

2020-12-24 11:23

Tegoroczne święta będą inne niż wszystkie. Przed wybuchem pandemii wielu mieszkańców Łomży właśnie szykowało się do wyjazdów albo do przyjęcia gości z różnych stron kraju. Wigilia 2020 to przede wszystkim limity w liczbie gości przy stole: czy nowe zarządzenie rządu będzie skrupulatnie egzekwowane przez łomżyńską policję? Czy Łomżyniacy mogą spodziewać się niezapowiedzianych umundurowanych "gości", którzy policzą ile osób zasiadło do wieczerzy? To fake news - informuje Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Koronawirus nie odpuszcza: również w Wigilię i Boże Narodzenie. Święta, które od wieków były kojarzone z ogromną liczbą  gości, wesołym kolędowaniem i biesiadowaniem do rana w tym roku upłyną w innej, bardziej kameralnej atmosferze. 21 grudnia rząd wydał rozporządzenie o limicie zaproszonych na święta osób: przy wigilijnym stole może zasiąść 5 osób wspólnie zamieszkujących i do 5 osób zaproszonych. W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele informacji o możliwych kontrolach i karach za przekroczenie limitu. Czy w związku z tym możemy spodziewać się policyjnych kontroli? Wygląda na to, że można odetchnąć z ulgą.

Wbrew pojawiającymi się fake news policjanci nie będą prowadzić akcji związanych z kontrolą liczby osób podczas świątecznych przyjęć - informuje podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji. - Naszym priorytetem jest niezmiennie zapewnienie bezpieczeństwa.

A co zrobić żeby wspólne świętowanie było dla wszystkich bezpieczne? Wystarczy zastosować się do kilku wytycznych WHO. Najważniejszy jest oczywiście bezpieczny dystans: lepiej odpuścić sobie uściski i całusy, a pomieszczenie, w którym zasiądziemy powinno być dokładnie wywietrzone. Również śpiewanie kolęd jest niewskazane: śpiew zwiększa transmisję wirusa.

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Łomży? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE