szpital łomża

i

Autor: od a do z

Pandemia odpuszcza? Szpital w Łomży ma zmniejszyć liczbę covidowych łóżek

2020-12-17 11:17

W Łomży zmniejszy się liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. To najnowsza decyzja wojewody podlaskiego, którą od poniedziałku musi zrealizować łomżyński szpital. Będą też inne zmiany, dotyczące min. oddziałów covidowych.

Jeszcze nie tak dawno, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, musiał zwiększać liczbę łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. Oprócz dedykowanych od początku miejsc, trzeba było zapewnić dodatkowe 100. Teraz, wojewoda podlaski, zarządził jednak o zmniejszeniu tzw. covidowych miejsc.

Idą zmiany

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży jest obecnie 225 covidowych łóżek. Od 21 grudnia będzie już ich mniej o 30. Do opieki nad pacjentami niecovidowymi wróci oddział chorób wewnętrznych, a w całości covidowym będzie oddział laryngologiczny dla osób podejrzanych o zakażenie lub z potwierdzonym zakażeniem. Łącznie po tych zmianach szpital w Łomży będzie zapewniał 195 miejsc dla pacjentów covidowych. 16 z tych łóżek to miejsca na intensywnej terapii: 11 dla dorosłych i pięć dla noworodków​.

We wszystkich podlaskich szpitalach przebywa łącznie prawie 700 pacjentów z covid-19. 64 chorych z całego podlaskiego jest podłączonych do respiratorów.

Chcesz sprawdzić, czy jesteś pozytywny?

Łomżyński szpital jest też po innej zmianie- chodzi o nową Pracownię Badań Molekularnych. Teraz możesz zrobić w szpitalu prywatny test. Pisaliśmy o tym TU

Odpady z oddziałów covidowych zalegają na terenie szpitala przy ul. Żurawiej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Łomży? A może chcesz poinformować o jakiejś sytuacji, wartej uwagi? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: