Nowe obiekty w łomżyńskiej "Dwójce" prawie gotowe! Zobacz, co się zmieniło [FOTO]

2021-03-24 13:25

Za około 2 miesiące mają być gotowe nowe obiekty sportowe w SP 2 w Łomży. Nowa sala gimnastyczna jest już praktycznie skończona, natomiast trwają jeszcze prace przy boisku wielofunkcyjnym. Sprawdź szczegóły tych inwestycji!

Po wieloletniej przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży w końcu będą mogli korzystać z własnych obiektów sportowych. Przez ostatnie 10 lat, kiedy w 2011 roku stara sala musiała zostać zamknięta z powodu złego stanu technicznego, uczniowie "Dwójki" musieli odbywać lekcje wuefu na korytarzu albo w sąsiadującym II LO.

Nowa infrastruktura sportowa

Nowa sala sportowa jest już praktycznie gotowa, natomiast boisko wielofunkcyjne, które znajduje się przy obiekcie wymaga jeszcze wykonania poliuretanowej nawierzchni. Dzieci będą mogły korzystać z nowej infrastruktury sportowej najprawdopodobniej już w połowie maja.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18

Wszystkie prace powinny zostać zrealizowane najpóźniej do końca kwietnia i jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, to z nowych obiektów można będzie korzystać w połowie maja – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

Nowa sala gimnastyczna w łomżyńskiej "Dwójce" ma ponad 1,5 tys. m2, w tym boisko sali ma 640 m2. Będzie można tam grać w siatkówkę, koszykówkę czy tenisa. Obiekt, obok szatni, sanitariatów czy pomieszczeń gospodarczych, został wyposażony w windę zewnętrzną. Boisko wielofunkcyjne będzie mogło zostać wykorzystane do gry "szczypiorniaka" i mini futbol.

Budowa sali sportowej rozpoczęła się w 2019 roku, jej koszt to 6,8 miliona złotych. Natomiast koszt boiska to 570 tysięcy złotych. Inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie niespełna 2,5 miliona złotych.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Władze Łomży, jeszcze w obecnej kadencji, planują budowę hali sportowej przy łomżyńskich podstawówkach numer 4 i 5. Niewykluczone, że w Łomży powstałaby też hala widowiskowa przy ulicy Akademickiej, jednak, jak przekazują władze, priorytetem są szkole obiekty.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!