niewybuch

i

Autor: KMP Łomża

Niewybuch pod łomżyńskim mostem. Policja zabezpiecza miejsce znaleziska aż do jutra

2020-08-14 14:40

To był wyjątkowo niespokojny patrol WOPR-u. Podczas kontrolowania tafli Narwi, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego natknęli się na niewybuch, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Dzisiejsze wybuchowe znalezisko w Łomży, odkryto pół kilometra od mostu Hubala. Znaleźli go ratownicy WOPR-u, patrolujący rzekę Narew. Pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej leży na brzegu rzeki, około 500 metrów od mostu Hubala w kierunku Pniewa.

Jest zabezpieczany przez łomżyńską policję do czasu pojawienia się saperów z Orzysza. Według informacji zespołu prasowego KMP Łomża, patrol saperski ma dotrzeć do Łomży najprawdopodobniej jutro rano.

Patrol WPOR około godziny 11.45 podczas patrolowania rzeki Narew ujawnił pocisk moździerzowy najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Jest to 500 metrów od mostu Hubala w kierunku Pniewa. Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Orzysza znalezisko będzie pilnowanie przez policjantów naszej jednostki- przekazuje Urszula Brulińska z KMP Łomża.

Pamiętajcie!

W razie znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia należy:

1. Nie dotykać, nie ruszać, nie przenosić przedmiotu wybuchowego.
2. Niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia.
3. Niezwłocznie powiadomić telefonicznie policję

KATEGORYCZNIE NIE WOLNO PODNOSIĆ, ODKOPYWAĆ, PRZENOSIĆ, WRZUCAĆ DO OGNISKA ANI DO MIEJSC TAKICH JAK STAWY, GŁĘBOKIE ROWY ZNALEZIONYCH NIEWYBUCHÓW

Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej, w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Niezależnie od daty produkcji- zachowuje swe właściwości wybuchowe.

Detonacja bomby

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia