Kredki

i

Autor: pixabay.com

Niebawem ruszy rekrutacja do łomżyńskich podstawówek i przedszkoli! Znamy harmonogram

2021-01-27 23:50

​Już w marcu ruszy nabór do łomżyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Zapisy do miejscowych placówek przedszkolnych wystartuje na początku marca. Za to rodzice dzieci, które już w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę mają mniej czasu - rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych ruszy już 9 lutego.

Nadszedł czas decyzji - już niebawem rodzice zdecydują do którego przedszkola, lub podstawówki zapisać swoje dzieci. Nabór do klas pierwszych w Łomży wystartuje już 9 lutego - podobnie jak rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach. Nieco później, bo 10 marca ruszy nabór do łomżyńskich przedszkoli.

Na złożenie potwierdzenia kontynuacji przez dziecko edukacji w danym  przedszkolu rodzice mają czas od 2 do 9 marca. Jeśli chodzi o oddział przedszkolny w szkole to tutaj rodzice mogą składać papiery od 1 do 8 lutego.

Rejestracja w systemie rekrutacyjnym i złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do placówki przedszkolnej potrwa od 10 do 23 marca, natomiast w oddziale przedszkolnym w szkołach terminy przesuwają się na luty, a konkretnie 9 - 19.02, w godzinach pracy placówki. Publikacja list zakwalifikowanych dzieci pojawi się, w przypadku przedszkoli, 30 marca, a jeśli chodzi o oddziały przedszkolne w podstawówkach: 25 lutego. Potem rodzice mają kilka dni na potwierdzenie woli przyjęcia.

Postępowanie uzupełniające, zarówno w przypadku przedszkoli jak i oddziałów przedszkolnych w placówkach szkolnych, ruszy 31 maja.

Szkoły podstawowe

Postępowanie rekrutacyjne w łomżyńskich podstawówkach ruszy już 9 lutego i potrwa do 22 lutego. To czas, w którym rodzice powinni złożyć do wybranej szkoły wszystkie wymagane papiery: wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej wraz z dokumentami potwierdzającymi, że dziecko spełnia kryteria narzucone przez szkołę w toku rekrutacji. Na listę przyjętych rodzice muszą zaczekać do 17 marca, a postępowanie uzupełniające w przypadku klas pierwszych w Łomży ruszy 31 maja i potrwa do 6 czerwca.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

A może chcecie podzielić się z nami swoimi refleksjami na temat szkół w Łomży? Napiszcie  do nas na online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE