Park Jakuba Wagi w Łomży

i

Autor: UM w Łomży

Najstarszy, zabytkowy miejski park w Łomży przejdzie rewitalizację! Za nami konsultacje

2021-02-08 23:44

Najstarszy park w Łomży odzyska dawny blask - wiemy już jak może wyglądać. Do końca stycznia mieszkańcy Łomży zgłaszali w urzędzie miejskim swoje pomysły dotyczące rewitalizacji Parku Jakuba Wagi. Propozycje były różne: od budowy fontanny przez altany aż do sceny, na której będą występować miejscowi artyści - a to tylko niektóre z nich.

Już niedługo zabytkowy park im. Jakuba Wagi w Łomży odzyska swój dawny blask. Miasto planuje remont tego, zielonego, niegdyś jednego z najchętniej uczęszczanych przez całe rodziny obiektu. Do końca stycznia mieszkańcy Łomży mogli składać swoje propozycje w Urzędzie Miejskim. Znamy już wyniki niedawnych konsultacji społecznych. Propozycji było mnóstwo: scena, fontanna, altanki, nowe ławki, nasadzenia zieleni - a to tylko niektóre z pomysłów. Kreatywność Łomżyniaków nie ma granic! :)

Cieszy nas ogromne zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców Łomży w te konsultacje. Zgłoszone pomysły z pewnością wytyczą nam kierunek, w którym pójdziemy rewitalizując park. Pojawiła się koncepcja, żeby cofnąć się w czasie i przywrócić temu terenowi blask z okresu międzywojnia  - mówi Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży.

Zapowiadana przez władze miasta rewitalizacja zabytkowego Parku Jakuba Wagi w Łomży ma wpłynąć nie tylko na wygląd zabytkowego obiektu, ale powinna rozwiązać też estetyczny problem skrzydlatych lokatorów.Od wielu lat Łomżyniacy skarżyli się na uciążliwe zwierzęta zanieczyszczające park: chodzi tu głównie o ptasie odchody. Również w tej kwestii władze miasta zapowiadają wypracowanie zmian, które ucieszą Łomżyniaków i nie skrzywdzą ptaków.

Ostateczny projekt zmodernizowanego parku ma powstać w przeciągu dwóch najbliższych lat.

Park Ludowy w Lublinie już otwarty. Zobacz jak teraz wygląda

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!