Cmentarz przy ulicy Przykoszarowej w Łomży będzie większy

i

Autor: lomza.pl

Na nowym cmentarzu w Łomży prawie nie ma już miejsca. Jednak nekropolia się powiększy

2020-11-25 13:40

Łomżyńscy radni podjęli dziś decyzję o powiększeniu terenu wykorzystywanego pod pochówek mieszkańców Łomży. Teraz, na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej w Łomży prawie nie ma już wolnych miejsc. Miasto wykupi sąsiednie grunty, by móc rozbudować nekropolię.

Administrator cmentarza przy ulicy Przykoszarowej w Łomży szacuje, że wolnego miejsca starczy jeszcze na mniej więcej kilkanaście nagrobków. Nekropolia jest zajęta w prawie 100%, dlatego konieczne było działanie władz Łomży. Dziś radni jednogłośnie podjęli decyzję o powiększeniu terenu wykorzystywanego pod pochówek.

Budowa szpitala tymczasowego w Białymstoku

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od momentu opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Działka łomżyńskiej nekropolii ma zostać powiększona o sąsiedni teren przy parafii Bożego Ciała. Dotychczas cmentarz komunalny przy ul. Przykoszarowej zajmował powierzchnię ok. 6,4 ha i mógł pomieścić 5095 grobów. Na jego terenie znajduje się również kolumbarium z 21 niszami na 84 urny z prochami.

Miejsca do pochówków na cmentarzu komunalnym są już na wyczerpaniu. Stosowne działania mające na celu jego powiększenie władze Łomży podjęły już w ubiegłym roku. - Przygotowaliśmy plan zagospodarowania przestrzennego, wystąpiliśmy o wydanie stosownej decyzji do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz rozpoczęliśmy negocjacje odnośnie wykupienia gruntu z właścicielem tych nieruchomości – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

O ten teren będzie powiększona łomżyńska nekropolia

i

Autor: lomza.pl

Łomżyński cmentarz komunalny został powiększony o cztery nieruchomości o łącznej powierzchni 2,4347 ha. Teren ten jest niezabudowany, stanowi grunty rolne porośnięte trawą i krzewami. Przybędzie na nim 2889 miejsc na groby, w tym 228 nisz w nowym kolumbarium. Rozbudowa cmentarza zakłada także powstanie alejek z kostki betonowej, nowych miejsc parkingowych od strony ul. Przykoszarowej i od ul. Działkowej oraz budowę szaletu ogólnodostępnego. Zakup pierwszej z nieruchomości planowany jest jeszcze w tym roku, a pochówki na nowej części będą mogły się odbywać już w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE