mural w Łomży

i

Autor: fot. UM Łomża

Mural pod tytułem "Duch miasta" najbardziej spodobał się mieszkańcom Łomży!

2021-06-24 12:07

To mural pod tytułem "Duch Miasta" najbardziej przypadł do gustu mieszkańcom naszego miasta. To oni zdecydowali, że tajemniczy jeleń powinien pojawić się na ścianie jednego z łomżyńskich bloków. Kto stworzył ten projekt i kiedy to dzieło pojawi się w przestrzeni miejskiej? Szczegóły poniżej.

Za tym projektem opowiedziało się ponad 60 procent internautów, którzy oddawali głosy na fejsbukowym profilu prezydenta Łomży. Mural pod tytułem "Duch miasta" stworzył Jakub Brodzik, pochodzący ze Świdnika, student grafiki ASP w Warszawie. Na swoim projekcie przedstawił jelenia jako symbol miasta znajdujący się w herbie, który czuwa nad porządkiem życia i naturą regionu.

Cieszę się, że w przestrzeni naszego miasta pojawi się kolejny element mający pozytywny wpływ na jego estetykę. Wszystkie zgłoszone projekty były na bardzo wysokim poziomie. Jeśli znajdziemy dodatkowe środki w budżecie miasta, to niewykluczone, że będziemy realizowali kolejne z nich – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?

Na konkurs wpłynęło w sumie 16 muralowych projektów z całej Polski. Komisja konkursowa wyłoniła 4, ich zdaniem, najlepsze. Później to mieszkańcy Łomży doszli do głosu i wybrali "Ducha miasta". Zwycięzca konkursu dostanie 30 tysięcy złotych na swój projekt i wykonanie muralu na ścianie bloku przy Śniadeckiego 30.

Kiedy "Duch Miasta" wskoczy na blok przy Śniadeckiego?

Władze miasta zapowiadają, że nowy łomżyński mural ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!