Kran

i

Autor: fot.pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

MPWiK w Łomży zapowiada akcję czyszczenia rur. Sprawdź, gdzie może nie być czystej wody!

2020-12-08 11:42

Kilka dni potrwa czyszczenie i dezynfekcja sieci wodociągowej w części Łomży. W tym czasie w ustalonych lokalizacjach mieszkańcy mogą spodziewać się pogorszenia jakości wody - z kranu może polecieć żółto-brązowa woda. Trzeba będzie wcześniej zaopatrzyć się w wodę! Czytaj dalej i poznaj szczegóły!

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży zapowiedziało czyszczenie i dezynfekcję sieci wodociągowej w części Łomży. Prace będą prowadzone w dniach od 10 do 19 grudnia w różnych lokalizacjach. Czyszczenie będzie odbywać się metodą hydropneumatyczną w godzinach nocnych między 21:00 a 5:00. Na czyszczonych odcinkach sieci będzie mogło pojawiać się chwilowe pogorszenia jakości wody. To oznacza, że z kranów poleci brudna woda.

Wieloletnia eksploatacja sieci wodociągowej, zmiana kierunku i prędkości przepływu, a także stagnacja w godzinach nocnych wpływają na pogarszanie się jakości wody, dlatego potrzebne są akcje okresowe czyszczenia rurociągów.

MPWiK Sp. z o.o. w Łomży dokonuje wszelkich starań w celu poprawy świadczonych usług, zabezpieczenia ciągłości dostaw, jakości dostarczanej wody oraz odbioru ścieków. Z uwagi na okresowe zamknięcia dostaw wody do budynków podczas czyszczenia sieci zaleca się wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody w okresie wskazanym w harmonogramie - informuje prezes Mariusz Konopka.

Sieć wodociągowa będzie czyszczona i dezynfekowana w różnych miejscach Łomży. Na pierwszy ogień pójdzie ulica Zawadzka na odcinku od ulicy Szosa do Mężenina do ulicy Niemcewicza, a także ulice Bursztynowa i Szmaragdowa. Tu prace ruszą już w czwartek 10 grudnia i potrwają do 12 grudnia.

Poniżej dokładny harmonogram prac w innych częściach Łomży:

MPWiK w Łomży będzie przeprowadzać czyszczenie sieci

i

Autor: MPWiK w Łomży

W przypadku ewentualnych niedogodności zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod całodobowy numer awaryjny 994 lub tel: 862166277 wew. 19 lub 45.

Łomżyńskie Morsy pomagają w Mikołajki