Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: mszzz

Możesz mieć koronawirusa? Test komercyjny zrobisz w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży [AUDIO]

2020-12-15 13:58

Pracownia badań molekularnych ruszy w tym tygodniu w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. To znaczy, że każdy będzie mógł wykonać test prywatny w kierunku COVID-19 w łomżyńskiej placówce. To nowość w szpitalu w Łomży, który do tej pory realizował wyłącznie badania refundowane przez NFZ. Dalej poznasz szczegóły!

Szpital Wojewódzki w Łomży uruchamia Pracownię Badań Molekularnych. W tym miejscu będą wykonywane badania w kierunku COVID-19 zlecane przez lekarzy, a także dodatkowo badania komercyjne, z których skorzystać może każdy. Pracownia ma zacząć działać w tym tygodniu.

Posłuchaj, co Jolanta Gryc z łomżyńskiego szpitala mówi o pracowni badań molekularnych

W przypadku badań zlecanych przez lekarzy, w kwestii pobierania wymazów dla pacjenta nic nie zmieni się, poza miejscem dokonywania analizy badania. Lokalizacja, sposób ustalania wymazu i godziny pracy punktu wymazowego pozostają bez zmian. Wymazy nadal będą pobierane przez 7 dni w tygodniu w godz. 7.00-14.00, rejestracja telefoniczna codziennie, pod nr 864733510 w godz. 7.30-14.30 - przekazuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora d.s. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.

W takim razie co się zmienia?

Szpital Wojewódzki w Łomży będzie realizował badania prywatne, które będą wykonywane w godzinach popołudniowych od godziny 14:30. Aby wykonać test, należy zadzwonić pod numer telefonu 864733575 i się zapisać. Później wymagana jest opłata w wysokości 310 złotych, którą uiszcza się w szpitalnym laboratorium.

Ważne!

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem muszą wcześniej poinformować o tym personel medyczny! Opłaty od takich osób będą pobierane tuż przed badaniem w punkcie wymazowym. Dodajmy, że przed badaniem trzeba się odpowiednio przygotować! Nie należy jeść posiłków, myć zębów, płukać jamy ustnej, palić papierosów czy żuć gumy.

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć