Interesujesz się programowaniem, technologią i systemami informatycznymi? Chcesz kiedyś stworzyć swój własny? A może obiektem Twoich zainteresowań jest szeroko pojmowana technologia żywności, proces obróbki jedzenia i chciałbyś pracować w laboratoriach albo zakładach zbiorowego żywienia? Wszystko przed Tobą! Wystarczy, że dołączysz do grona studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
W łomżyńskiej państwówce trwa właśnie rekrutacja na studia ścisłe II stopnia: informatykę i technologię żywności.
Informatyka - co zyskasz?
To solidna dawka wiedzy o systemach informatycznych. Z pewnością pogłębisz umiejętności nabyte na studiach I stopnia. Nauczysz się niemal wszystkiego o metodach, technikach, systemach i środowiskach programowania oraz stosowaniu tych metod, technik, systemów i środowisk w kontekście społecznym. To także wiedza związana z konstruowaniem modeli informatycznych w kontekście społecznym i umiejętnego posługiwania się nimi. Zyskasz też dobrą znajomość języka angielskiego, także słownictwa specjalistycznego.
Po studiach możesz być:
- projektantem i administratorem baz danych;
- programistą,
- pracownikiem działów IT,
- projektantem serwisów WWW,
- pracownikiem agencji reklamowych i studiów graficznych
- pracownikiem działów handlowych firm przy obsłudze i rozwijaniu handlu elektronicznego
Technologia żywności - czego się nauczysz?
Przede wszystkim przetwarzania, utrwalania, przechowywania i kontroli jakości żywności, a także kompetencji technologicznych przydatnych w przedsiębiorstwach zajmujących się żywieniem człowieka. Zyskasz też świadomość samokształcenia się i uzupełniania zdobytej wiedzy w kontekście współczesnych wymagań rynku pracy i postępu procesów integracyjnych w Europie.
Po studiach możesz być:
- pracownikiem firm, związanych z produkcją żywności i przetwórstwem rolno-spożywczym,
- pracownikiem zakładów gastronomicznych funkcjonujących samodzielnie lub jako kuchnie centralne dla cateringu zamkniętego i otwartego, w hotelach i innych obiektach,
- wykwalifikowanym pracownikiem w zakresie przechowywania i kontroli jakości żywności,
- pracownikiem komórek odpowiedzialnych za nadzór nad higieną i bezpieczeństwem żywności,
- konsultantem i/lub ekspertem doradczym w zakresie produkcji surowców i ich przetwarzania zarówno w małych, średnich jak i dużych zakładach przemysłu spożywczego, czy zakładach żywienia zbiorowego.
Na obu kierunkach zdobędziesz wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną dzięki trzymiesięcznym praktykom studenckim. Więcej o zasadach rekrutacji i przekierowanie do USOSA znajdziesz TUTAJ.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]