pieniądze

i

Autor: pixabay.com

Miasto zrealizuje Wasze pomysły. Do podziału 2 miliony złotych! Jak głosować? [ZASADY]

2020-11-12 23:44

2 miliony złotych pójdzie w tym roku na realizację pomysłów mieszkańców Łomży. Trwa głosowanie na najlepsze propozycje w budżecie obywatelskim Łomży 2021. Wśród propozycji przeważają remonty ulic i chodników - ale są też kreatywne i nietypowe pomysły. Przeczytaj na ESKA.PL ŁOMŻA

To już kolejna edycja budżetu obywatelskiego Łomży. W ciągu 7 lat jego funkcjonowania, zrealizowano 67 zadań zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców, za prawie 10 mln zł. Co powstało z poprzedniej edycji? Między innymi:

  • Przy-stań, czyli altana do spotkań pod mostem Hubala, chodnik i parking przy ul. Słowackiego, Polowej i Konstytucji 3 maja,
  • W listopadzie powinny zostać ukończone projekty „Bezpiecznego boiska do piłki nożnej” przy ul. Przytulnej oraz „Urządzenie miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców” przy ul. Zdrojowej.
  • W przyszłym roku planowane jest zakończenie projektu „Bezpieczne Osiedle Bawełna”,
  • MPGKiM ma też poprawić stan techniczny deptaka na ul. Farnej i przystosować go do potrzeb niepełnosprawnych, starszych i rodzin spacerujących z wózkami.

Jednak na tym nie koniec, bo teraz trwa głosowanie na najlepsze propozycje mieszkańców w ósmej edycji BO 2021. Dołóż swoją cegiełkę w ulepszeniu naszej Łomży!

Łomżyński ratusz zatwierdził łącznie 32 zadania. Wśród propozycji przeważają remonty ulic i chodników - co oprócz tego? Mieszkańcy zgłosili też np. zadaszenie boiska na Orliku, renowację Parku Ludowego, jest też propozycja budowy psiego placu zabaw czy alei dydaktycznej "Osobliwości fauny i flory Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi" w Parku Jakuba Wagi. Jedna z filii Biblioteki Miejskiej chce też kupić tzw. interaktywną podłogę do placówki. Przy ul. Kierzkowej mieszkańcy chcą Dżungli, czyli placu zabaw, podobnie przy ul. Przytulnej. Wśród zgłoszeń jest też potrzeba instalacji kamer monitoringu wizyjnego przy ul. 3 Maja oraz przy Os. Bohaterów Monte Cassino. Zadania w tej edycji to także kontynuacja budowy Mini bulwarów od kładki na Łomżyczce do ulicy Sosnowej, modernizacja sceny plenerowej w Parku Jakuba Wagi, osiedlowy park rozrywki i wypoczynku (ul. Bohdana Winiarskiego/ul. Harcerska). Wśród zadań osiedlowych pojawiły się też pomysły zorganizowania wydarzeń, np.: Impreza integracyjna „Od Seniora do Juniora” (Park Miejski im. Jakuba Wagi), impreza integracyjna dla mieszkańców Osiedla Nr 5 „Poznaj swojego sąsiada” (ul. Rybaki, ul. Senatorska, ul. Zielona). Natomiast Młodzieżowy Budżet Obywatelski zakłada dwa zadania: 16 godzinny maraton piłkarski oraz Linarium – plac zabaw dla młodzieży (ul. Kierzkowa 7). To jeszcze nie wszystkie propozycje mieszkańców Łomży. Pełna lista w karcie do głosowania!

ESKA XD #004

Jak należy głosować? Zasady głosowania:

1.Można wybrać nie więcej niż 4 zadania z listy, po 1 w każdej kategorii (ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowy Budżet Obywatelski)

2.Przy wybranym zadaniu w rubryce „Wybór” postawić znak „X”.

3.Uprawniony do głosowania mieszkaniec może tylko raz wziąć udział w głosowaniu na zadanie do budżetu obywatelskiego 2021 roku.

Głos uznaje się za nieważny, jeżeli:

1.Na karcie wybrano więcej niż 4 zadania z listy

2.Na karcie wybrano więcej niż 1 zadanie w każdej z 4 kategorii.

3.Mieszkaniec odda więcej niż jedną kartę w głosowaniu na zadanie do budżetu obywatelskiego 2021 roku.

4.Brak jest daty lub czytelnego podpisu pod oświadczeniem

W tym roku, ze względu na pandemię, zmieniono lokalizację punktów do głosowania. Mieszkańcy Łomży nie zagłosują już tak, jak dotychczas w Parku Wodnym, czy w SP nr 5. Dostępny jest jedynie Punkt Obsługi Mieszkańców w holu ratusza (parter). Tam należy wrzucić do urny wypełnioną kartę do głosowania. Jest też opcja internetowego oddania głosu. Zrobicie to w kilka chwil, nie wychodząc z domu. Link dostępny jest TU

Głosowanie potrwa do 20 listopada.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?