Ma być bezpieczniej! Jeszcze w tym roku pojawią się światła w Chojnach Młodych [FOTO]

2021-03-15 14:25

Umowa na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi w Chojnach Młodych w Gminie Łomża została podpisana. Jeszcze w tym roku ma się znacznie poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Co dokładnie się zmieni i kiedy? Sprawdź szczegóły poniżej!

Umowę na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania w Chojnach Młodych w Gminie Łomża podpisali 12 marca Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA i Ryszard Samsel, dyrektor firmy Energos. Na newralgicznym skrzyżowaniu ma powstać sygnalizacja świetlna. Inwestycja będzie kosztować blisko 1 milion złotych.

Mowa o skrzyżowaniu drogi krajowej 61, na trasie Łomża- Ostrołęka, z drogami powiatowymi prowadzącymi w stronę Nowogrodu i Śniadowa w Chojnach Młodych. Mieszkańcy tej części gminy Łomża i władze samorządowe od lat zabiegali o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Często dochodzi tu do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym także wypadków śmiertelnych.

Policja apeluje - jeżeli musisz jechać, zadbaj o bezpieczeństwo

Światła rozwiążą problem

Budowa sygnalizacji świetlnej i chodników ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Kierowcy będą mogli bezpieczniej włączać się do ruchu z dróg podporządkowanych, natomiast piesi zyskają lepsze przejścia dla pieszych i dojście do przystanków autobusowych. Przebudowa skrzyżowania obejmie półkilometrowy odcinek DK61.

Jak podaje GDDKiA, drogą krajową nr 61 w Chojnach Młodych przejeżdża około 8 tys. pojazdów na dobę, a w ciągu ostatnich kilku lat doszło w tym miejscu do kilkunastu zdarzeń drogowych, w których zginęły 2 osoby.

Ta modernizacja skrzyżowania DK61 z jest ważna zarówno dla bezpieczeństwa podróży tutejszej społeczności, jak i turystów zmierzających na Mazury, chcących ominąć Łomżę - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Udział w uroczystym podpisaniu umowy wzięli też: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, senator Marek Komorowski, posłowie Kazimierz Gwiazdowski i Jarosław Zieliński, Piotr Modzelewski, radny wojewódzki, Lech Szabłowski, starosta łomżyński oraz Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

Inwestycja ma zostać wykonana jeszcze w tym roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!