makulatura

i

Autor: pixabay.com

"Łomżyniaczki" przygotowują się do odbioru - niedługo w ZGO ruszy wiosenna ekozbiórka

2021-04-15 9:22

Łomżyński ZGO zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej wiosennej ekozbiórce. Tym razem za makulaturę dostaniecie nie sadzonki kwiatów, a "Łomżyniaczka"- miejski produkt do poprawy właściwości gleby. ​Akcja ruszy 19 kwietnia i potrwa do wyczerpania zapasów. Szczegóły znajdziecie w tekście.

W wielu domach i mieszkaniach zalegają zużyte baterie, stosy makulatury albo góry plastikowych butelek. Już niedługo będzie można zamienić śmieci na dziesięciokilogramowy worek "Łomżyniaczka" - miejskiego środka organicznego do polepszania właściwości gleby.

Środek „Łomżyniaczek”  to wysokiej jakości produkt wzmacniający glebę w składniki pokarmowe. (...) Środek wytwarzany jest wyłącznie z frakcji organicznych pochodzących z naturalnych źródeł, w których skład wchodzą m.in. rozdrobnione liście, gałęzie i trawa odbierana z terenów zieleni miejskiej oraz z gospodarstw domowych przez co produkt posiada wartościowe i przydatne dla środowiska właściwości - czytamy na stronie łomżyńskiego ZGO.

W ramach akcji przyjmowane będą:

  • 10 kg makulatury,
  • 20 dużych plastikowych butelek,
  • 3 kg baterii
  • albo 5 kg szkła.

Akcja ruszy 19 kwietnia w siedzibie Zakładu Gospodarowania Odpadami, przy Akademickiej 22.

Urządzanie ogrodu: jakie rośliny powinny znaleźć się w ogrodzie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!