Protest

i

Autor: fot.pixabay.com

Łomżanki znowu wychodzą na ulice! Sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych

2021-01-28 13:12

Kobiety, które nie zgadzają się na zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce, ponownie wyszły na ulice, by wyrazić głośny sprzeciw. To po opublikowaniu przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia wyroku w tej sprawie. Mieszkanki Łomży też wyszły na ulice. Szczegóły poniżej.

Około 20 osób wzięło udział w wieczornym(27.01) proteście na ulicach Łomży. To pokłosie publikacji uzasadnienia wyroku zaostrzającego prawo aborcyjne w Polsce. We środę wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano także wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku. To znaczy, że takie prawo już obowiązuje.

Przypomnijmy, ze Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją. Tuż po orzeczeniu w całej Polsce rozpoczęły się masowe protesty, które w większych miastach trwały cały czas. Jednak wydarzenia z 27 stycznia 2021 roku ponownie "zmusiły" Polki do wyjścia na ulice.

Spór aborcyjny

Kobiety, które sprzeciwiają się prawu zaostrzającemu aborcję w Polsce wskazują, że chcą mieć wybór. Chcą decydować o tym, co dzieje się z ich ciałem i nie być zmuszane do heroizmu w przypadkach, gdy wiadomo, że płód nie przeżyje poza organizmem kobiety. Wskazują też, że przez zaostrzenie przepisów

Natomiast osoby, które są przeciwne liberalizacji prawa w kwestii aborcji, swoje stanowisko argumentują ochroną życia już od momentu poczęcia. Twierdzą, że już od pierwszej chwili istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, czyli mieć prawo do życia.

W całym kraju odbyły się protesty kobiet

Na czwartek w całej Polsce zapowiedziano kolejne protesty. W Łomży "czarny spacer" ma się rozpocząć o 20:00 na Placu Niepodległości.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE